Arena.pl z koncesją na sprzedaż technologii dla wojska i służb mundurowych


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Arena.pl z koncesją na sprzedaż technologii dla wojska i służb mundurowych
2023-01-12
Bamos S.A., spółka zależna notowanej na NewConnect spółki Arena.pl S.A., otrzymała koncesję na obrót materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym.

 

- W wyniku przeglądu opcji strategicznych oraz analizie rynku zarząd Arena.pl podjął decyzję o poszerzeniu działalności o pośrednictwo w zakresie sprzedaży technologii o przeznaczeniu wojskowym. Za ten obszar będzie odpowiadać spółka zależna Bamos, która rozpocznie działalność w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Otrzymana koncesja umożliwi firmie zawieranie umów handlowych zarówno z prywatnymi przedsiębiorstwami, które współpracują z sektorem obronnym jak i bezpośrednio z podmiotami sektora publicznego, w tym wojskiem i służbami mundurowymipowiedziała dr Maria Bogajewska, prezes Arena.pl S.A.

Koncesja udzielona spółce Bamos przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji umożliwi podmiotowi pośrednictwo w obrocie materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. W pierwszej kolejności spółka poszukuje partnerów biznesowych w obszarze nowoczesnych technologii o przeznaczeniu wojskowym, w szczególności służących ochronie infrastruktury krytycznej, wojskowej i instytucji publicznych. Spółka jest w trakcie poszukiwania i weryfikacji firm produkujących systemy dronowe i antydronowe.

- Proces weryfikacji spółki oraz osób odpowiedzialnych za jej rozwój trwał 2,5 miesiąca. Spełniliśmy wszystkie wymagania ustawodawcy i możemy rozpocząć działalność w sektorze obronności. Naszą ambicją jest bycie jednym z czołowych pośredników sprzedaży technologii o przeznaczeniu wojskowym zarówno w Polsce, jak na rynkach zagranicznych – mówi Andrzej Wiczewski, członek rady nadzorczej Bamos S.A.          

Zarząd Bamos mocno przygląda się sytuacji na Ukrainie, która potrzebuje nowoczesnych technologii wojskowych. Jednocześnie w ostatnim czasie spółka obserwuje znaczące wzrosty wydatków publicznych na wojsko oraz na zakup nowoczesnych technologii i uzbrojenia na całym świecie. Według  Stockholm International Peace Research Institute, w 2021 roku światowe wydatki militarne po raz pierwszy przekroczyły 2 biliony USD i wyniosły 2,11 bln USD.

Nadesłał:

j.boguslawska@innervalue.pl

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl