BUDOWA INTELIGENTNEGO DOMU, NA CZYM POLEGA?


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
BUDOWA INTELIGENTNEGO DOMU, NA CZYM POLEGA?
2018-01-03
Nowoczesne domy uwzględniają w swoich projektach rozwiązania, które mają na celu ułatwienie korzystania z instalacji i energooszczędność. Taka technologia czyni dom w pełni praktycznym, ekonomicznym i przyjaznym miejscem do życia.

Czym są inteligentne domy?

Inteligentne domy to budynki, które posiadają scentralizowany system kontrolujący, monitorujący i zarządzający wszystkimi instalacjami w domu, jakimi są np. instalacje ogrzewania, klimatyzacji, bezpieczeństwa, telewizji czy oświetlenia.

Przeczytaj więcej o systemach w inteligentnych domach: http://lightsystem.pl/inteligentny-dom/.

Jak budowane są takie domy?

Budowa inteligentnych domów zależy od wyobraźni ich przyszłych użytkowników. Wszystkie systemy inteligentnego zarządzania instalacjami projektowane są według indywidualnych zapotrzebowań i wizji klientów. Do systemu można podłączyć wszystkie instalacje lub urządzenia, które korzystają z elektroniki. Tylko od klienta zależy, które wybierze.

Korzyści, czyli na czym to polega

Idea takiej budowli zakłada realizowanie przez dom pewnych zamierzonych przez jego mieszkańców scenariuszy. Inteligentny system samodzielnie monitoruje pewne elementy i dostosowuje pracę instalacji do warunków panujących w pomieszczeniach oraz poza nimi. System może np. samodzielnie zmienić stopień ogrzewania, zwiększyć je lub zmniejszyć w zależności od tego, jaka temperatura panuje w domu. Przyczynia się to do zoptymalizowania sposobu ogrzewania, co przekłada się na oszczędności energii i pieniędzy. Rozwiązanie to ułatwia także codzienne funkcjonowanie. Przy pomocy jednego przycisku lub pilota można sterować zasłonami, firankami, oświetleniem itp. bez konieczności np. wstawania z fotela.

Nadesłał:

Jarek Katalog

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl