Budowa Ośrodka Radioterapii w Płocku – prace postępują


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Budowa Ośrodka Radioterapii w Płocku – prace postępują
2023-06-06
Zakończenie inwestycji Ośrodka Radioterapii w Płocku zbliża się wielkimi krokami - trwają ostatnie prace wykończeniowe. W ramach inwestycji na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku powstał trzykondygnacyjny budynek szpitalny.

Zgodnie z umową, Inwestor jeszcze w tym roku będzie mógł rozpocząć przygotowywanie obiektu do przyjęcia pierwszych pacjentów.

To bardzo duży projekt – na pierwszym piętrze znajdzie się oddział chemioterapii dziennej, natomiast na drugim oddział łóżkowy radioterapii. Na parterze zlokalizowane zostaną pracownie tomografu komputerowego, rezonansu magnetycznego, a także bunkry z akceleratorami medycznymi. W Ośrodku Radioterapii powstała również pracownia medycyny nuklearnej z aparatem PET/CT, który zapewnia wykrywanie i kontrolowanie przebiegu leczeniu chorób nowotworowych. Wszystkie piętra są już w trakcie prac wykończeniowych. 

Prace wykończeniowe przez najbliższy czas będą obejmować montaż wykładzin oraz sufitów podwieszanych, a także malowanie wszystkich przestrzeni. Zostanie również zamontowana stolarka wewnętrzna oraz elementy wykończeniowe instalacji wentylacji oraz klimatyzacji. Rozpoczęto również tzw. biały montaż, czyli ostatni etap wykończenia wnętrz takich, jak łazienka i kuchnia oraz pomieszczenia gospodarcze. Co ważne, na dachu Ośrodka Radioterapii zostały już zamontowane elementy instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo w trakcie przebudowy jest niezbędna infrastruktura techniczna, w której skład wchodzą m.in. droga wewnętrzna, parking, sieci, trafostacja i wszystkie przyłącza. 

Pacjenci Ośrodka Radioterapii w Płocku będą mieli dostęp do wszystkich aktualnie stosowanych metod radioterapii. Budowa trwa niespełna dwa lata, a wartość kontraktu to nieco ponad 73 miliony złotych.  

O ALSTAL Grupa Budowlana

ALSTAL Grupa Budowlana to bydgoska, rodzinna firma budowlana ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego. Od 47 lat specjalizuje się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych obiektów przemysłowych, mieszkaniowych, biurowych, sportowo-rekreacyjnych, basenowych, szpitalnych, energetycznych, a także renowacją zabytków. Działalność firmy została doceniona przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, przez co ALSTAL jest posiadaczem Godła Teraz Polska.

Więcej na: www.alstal.eu

Nadesłał:

Arni

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl