Ciężar plastikowych śmieci w światowych wodach przekroczy wagę pływających w nich ryb


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Ciężar plastikowych śmieci w światowych wodach przekroczy wagę pływających w nich ryb
2024-04-25
Wyniki najnowszego badania wskazują, że do 2040 roku dwukrotnie wzrośnie ilość tworzyw sztucznych na świecie. Dlatego tak ważna jest walka z ich nadmiarem. Marka Waterdrop we współpracy z organizacją Plastic Bank zapobiegła już trafieniu 29 milionów butelek do oceanów.

Nie ma już czystych wód. Większość plastiku zalega na dnie

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Szacuje się, że co minutę do wód na świecie trafia tyle plastiku, ile pomieściłaby jedna ciężarówka. Naukowcy z Uniwersytetu w Toronto postanowili prześledzić sposób, w jaki tworzywa sztuczne przemieszczają się w morskich ekosystemach. Zgodnie z ich wyliczeniami w morzach i oceanach zalega od 3 do 11 milionów ton zanieczyszczeń plastikowych. Okazuje się, że mimo że morza śródlądowe i przybrzeżne zajmują 11 proc. powierzchni Ziemi, a oceany 56 proc., to zawierają one taką samą masę plastiku.            Badacze twierdzą, że ilość zanieczyszczeń tworzywami sztucznymi na dnie oceanu może być nawet 100-krotnie większa niż plastiku pływającego w morskich i oceanicznych falach.

Waterdrop i Plastic Bank w walce o środowisko


W oceanach i morzach naszej planety pływa obecnie już ponad 150 milionów ton plastikowych odpadów, a liczba ta z każdym rokiem zwiększa się o kolejne 12 milionów ton. Naukowcy alarmują, że do 2050 roku łączna waga plastikowych śmieci zanieczyszczających światowe wody przekroczy wagę pływających w nich ryb. Waterdrop we współpracy z organizacją Plastic Bank usunęli ze środowiska już 29 milionów butelek z tworzyw sztucznych. Ich kooperacja polega na tym, że za każdą zakupioną butelkę wielokrotnego użytku Waterdrop przekazuje środki na usunięcie ze środowiska dwóch plastikowych.

Ice Tea Raspberry

W ramach nowej kolekcji Waterdrop dostępny jest nowy wariant Microdrinków Ice Tea Raspberry o smaku mrożonej malinowej herbaty. Te rozpuszczalne kapsułki nie zawierają cukru ani kalorii. Dodatkowo znajdziemy również limitowaną edycję butelki wielokrotnego użytku ze szkła borokrzemowego w kolorach: pomarańczowym, różowym, fioletowym. Waterdrop dba o to, aby stać się ekologicznym liderem w branży napojów. Ambasadorem oraz inwestorem marki jest wybitny polski tenisista Hubert Hurkacz. Firma wierzy w świat bez plastiku i wprowadza butelki wielokrotnego użytku oraz Microdrinki bez dodatku cukru i konserwantów.

 Waterdrop® to marka, która powstała w 2016 roku w Austrii, obecnie działa w 11 krajach europejskich, USA, Singapurze oraz Australii. Przyświecają jej dwie idee – picia większej ilości wody oraz wyeliminowania plastiku w formie jednorazowych butelek. W ofercie waterdrop® znajdują się smakowe, rozpuszczalne w wodzie kapsułki wzbogacone o witaminy i ekstrakty roślinne oraz akcesoria, takie jak butelki, termokubki i dzbanki filtrujące wodę. Marka dostarcza innowacyjne rozwiązania wspierające dobre samopoczucie konsumentów poprzez oferowanie wysokiej jakości produktów oraz doświadczeń związanych z kwintesencją życia –  wodą.

https://waterdrop.pl/ 

https://www.facebook.com/waterdroppolska/ 

Nadesłał:

w.mulik

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl