EKONSTAL WPROWADZA NA RYNEK KOMORY DO UŻYTKU PRYWATNEGO


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2021-02-22
NORMOBARIA INDYWIDUALNIE Cztero- i sześcioosobowe niewielkie komory normobaryczne do użytku indywidualnego stają się w Polsce faktem. Od teraz każdy będzie mógł skorzystać z dobrodziejstw tlenoterapii i normobarii dzięki nowemu certyfikowanemu produktowi grupy Ekonstal. Normobaria to terapeutyczna metoda, wspomagająca zdrowie i... przedłużająca życie. W specjalnych komorach normobarycznych istnieją jedyne w swoim rodzaju warunki atmosferyczne - większe ciśnienie oraz więcej tlenu, dwutlenku węgla i wodoru. Producent certyfikowanych i w pełni bezpiecznych komór normobarycznych rozpoczyna właśnie produkcje mniejszych komór do użytku prywatnego. Dzięki temu korzystanie z atutów normobarii stanie się jeszcze bardziej dostępne a odbywać się będzie w komfortowych i profesjonalnych warunkach.

CZTERO- I SZEŚCIOOSOBOWE KOMORY NORMOBARYCZNE DLA CIEBIE I TWOJEJ RODZINY
To prawdziwy przełom w jeśli chodzi o normobarię w Polsce. Ekonstal już od wielu lat dostarcza na polski rynek normobaryczne komory ciśnieniowe. Powietrze w komorze wzbogacone jest w tlen (od 32% do 40%, podczas gdy w powietrzu atmosferycznym jest go ok. 20%). Komora wyposażona jest w śluzę, stwarzającą stan pośredni pomiędzy ciśnieniem wewnątrz - 1500 hPa i na zewnątrz - 1000 hPa. Zawartość dwutlenku węgla w pomieszczeniu normobarycznym wynosi od 0,7% do 1.3%, gdzie w atmosferze na zewnątrz jest go zaledwie 0,03%. Dodatkowo, w komorze normobarycznej atmosfera wzbogacona jest o cząsteczkowy wodór, którego znajduje się od 10 do 20 tysięcy razy więcej niż na zewnątrz. Wszystkie te parametry składają się na specyficzny stan powietrza w komorze, które jest idealnie czyste i dzięki któremu (przede wszystkim poprzez zwiększoną zawartość tlenu) organizm dotlenia się dużo łatwiej, szybciej i intensywniej, niż podczas przebywania poza komorą. Cztero- i sześcioosobowe, mniejsze niż dotychczas produkowane przez Ekonstal komory, to szansa na jeszcze większe upowszechnienie normobarii w Polsce: „zdajemy sobie sprawę, że nasza oferta skierowana jest do specyficznego Klienta: bardzo dbającego o zdrowie, posiadającego wystarczająca przestrzeń i zasoby finansowe żeby móc pozwolić sobie i na zakup i na odpowiednie umiejscowienie takiej komory. Widzimy jednak cały czas wzrastające zainteresowanie normobarią i tlenoterapią w Polsce - Polacy wręcz pokochali normobarię. Dodatkowo w czasie pandemii po wprowadzeniu ograniczeń wielu klientów korzystających z komór normobarycznych zaczęło szukać możliwości posiadania prywatnej komory i poprawy swojego zdrowia, bez narażania się na kontakt z innymi osobami podczas wychodzenia z domu, więc jako Ekonstal wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom i zaprojektowaliśmy komory normobaryczne do użytku indywidualnego i całej rodziny. Dostarczane przez nas do użytku komercyjnego komory cieszą się ogromnym zainteresowaniem Klientów. Rosnący popyt na tę usługę, a przede wszystkim rosnąca świadomość niezliczonych zalet normobarii dla zdrowia pozwala nam myśleć ze nasz nowy produkt znajdzie w Polsce dużą grupę odbiorców. Jest jeszcze jeden, dodatkowy aspekt - tlenoterapia jest pomocna zarówno w zabezpieczeniu przed Covid-19 jak również w regeneracji organizmu po przebytej chorobie, w obecnych czasach wprowadzanie nowych rozwiązań w tlenoterapii i normobarii, takich jak mniejsze komory do prywatnego użytku - jest więc wręcz pożądane" - komentuje Piotr Chrzanowski, przedstawiciel grupy Ekonstal.

ELIKSIR ZDROWIA I MŁODOŚCI W PRZYDOMOWYM OGRÓDKU!
Na warunki panujące w komorach normobarycznych, również tych do użytku indywidualnego składają się przede wszystkim: zwiększona zawartość tlenu, podwyższone ciśnienie atmosferyczne, a także większa ilość wodoru i dwutlenku węgla. Według badań przeprowadzonych przez Prof. Dr. Hab. Małgorzatę Tafil-Klawe z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na najbardziej profesjonalnej cztero lub sześcioosobowej komorze już dwugodzinna sesja terapeutyczna w takich warunkach może być zbawienna dla zdrowia. Normobaria opiera się w dużej mierze na tlenoterapii, szeroko zalecanej przez lekarzy. Odpowiednie dotlenienie to warunek dobrej jakości życia. Również dzięki podwyższonemu ciśnieniu panującemu w komorze wszystkie komórki organizmu stają się bardziej dotlenione, przyspiesza się rozwój naczyń krwionośnych, tkanki nabłonkowe szybciej się regenerują, w komórkach skóry wytwarza się więcej kolagenu, komórki odpowiedzialne za zdrowie tkanki kostnej zwiększają swoją aktywność. Dzięki podwyższonemu stężeniu wodoru zwalczane są wolne rodniki powodujące starzenie się organizmu, a sam wodór jako taki, spowalnia podziały komórek wydłużając ich życie, a co za tym idzie życie całego organizmu. Podwyższona ilość dwutlenku węgla we krwi umożliwia lepsze przyswajanie tlenu przez komórki ciała, gdyż ułatwia odłączanie tlenu z hemoglobiny w naczyniach włosowatych. Sprzyja to również szybszemu gojeniu się ran oraz wspomaga organizm w walce z zakażeniami, działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie, przyspiesza eliminację szkodliwego tlenku węgla.

KOMORY DO UZYTKU INDYWIDUALNEGO TAK SAMO BEZPIECZNE JAK TE DO CELÓW KOMERCYJNYCH
W terapii normobarycznej kluczowym jest korzystanie ze sprawdzonego, certyfikowanego urządzenia. Komory Ekonstalu jako jedyne w Polsce zostały przebadane przez naukowców na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Cztero i sześcioosobowe produkowane przez Ekonstal posiadaja także znak CE - spełniają więc wszystkie badania pod względem jakości i bezpieczeństwa. Dodatkowo technologie produkcyjne zbiorników produkowanych przez Ekonstal oparte są na wieloletnim doświadczeniu i kompetencji pracowników uczestniczących w procesie produkcyjnym i są gwarantem najwyższej jakości produkowanych komór normobarycznych. Komory do użytku indywidualnego produkowane sa w identycznej technologii co znane już dobprze Polakom komory do użytku komercyjnego. Posiadają identyczne parametry - różnią się jedynie gabarytami. Dzieki przedsięwzięciu grupy ekonstal normobaria może się stać w Polsce jeszcze bardziej popularna i dostępna.

Nadesłał:

Naruszew

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl