Futuro – przepis na przyjazne biuro


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Futuro – przepis na przyjazne biuro
2024-04-26
Kluczem do organizacji każdego przyjaznego biura: tego firmowego i tego domowego, jest odpowiednie biurko. Odpowiednie, czyli jakie? Najlepiej z regulowaną wysokością położenia blatu, która ułatwi zmianę pozycji podczas nauki lub pracy, a tym samym pozwoli nam zadbać o zdrowie.

Jak wynika ze statystyk, czas jaki spędzamy przy biurku podczas pracy i nauki, a także podczas grania i surfowania po sieci, z roku na rok jest coraz dłuższy. A przecież siedząca postawa ciała wcale nie jest tą najbardziej naturalną i korzystną dla naszego zdrowia. Długotrwałe siedzenie, które jest nieuniknione przy tradycyjnych, nieruchomych biurkach może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych m.in. bólu pleców, problemów z krążeniem, a także zwiększonym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Dlatego tak ważna jest możliwość dostosowania biurka do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. I mowa tu nie tylko o dopasowaniu wysokości blatu do wzrostu osoby pracującej, ale również o kwestii mniej powszechnej, a jednak równie istotnej – o elastyczności mebla pozwalającej na zmianę pozycji podczas pracy.

Futuro – jedno biurko dla wielu osób

Tylko czy biurko może być elastyczne? Owszem – jeśli zastosujemy stelaże Futuro REJS.

- Futuro II i Futuro Compact to sterowane elektrycznie, komfortowe stelaże umożliwiające płynną regulację wysokości położenia blatu w zakresie odpowiednio 625-1275 i 685-1180 mm. Dzięki nim możemy wygodnie i szybko podnosić lub obniżać blat w zależności od tego, jaką pozycję mamy ochotę w danej chwili zająć: stojącą, siedzącą, czy klęczącą na odpowiednich siedziskach. Mało tego, umożliwiają szybkie dopasowanie biurka do innego użytkownika – np. dziecka i to bez konieczności zdejmowania z blatu wszystkich rzeczy – wyjaśnia Agnieszka Sobocińska, Dyrektor Marketingu REJS.

Jakie płyną z tego korzyści? Używanie biurka z możliwością regulacji zachęca do częstszej zmiany pozycji, co z kolei pobudza krążenie i zmniejsza napięcie w mięśniach oraz stawach. Mało tego. Regularne przechodzenie z pozycji siedzącej na stojącą może poprawić koncentrację i efektywność pracy, co jest korzystne również dla zdrowia psychicznego.

Więcej opcji i więcej komfortu

Sterowanie stelażami Futuro jest bardzo proste. Wystarczy przycisnąć odpowiedni przycisk na panelu sterowania i blat podnosi się lub opuszcza, a jego dokładna wysokość wyświetla się na panelu. Jeśli nie chcemy za każdym razem regulować optymalnego poziomu – możemy ustawić stałe wartości – panele zapamiętają 3 pozycje.

Czym się różnią oba stelaże? Futuro II jest szybszy i szerszy, choć oba umożliwiają regulację szerokości: w zakresie: 1075-1800 mm (Futuro II) i 900-1200 mm (Futuro Compact). Dopuszczalne obciążenie to odpowiednio: 120 i 100 kg. Stelaże dostępne są w trzech kolorach – białym, czarnym i srebrnym. Aby ułatwić ładowanie telefonu lub innych biurowych sprzętów wyposażone są gniazda USB (A i C Futuro II i USB C Futuro Compact). Do obu pasują akcesoria dodatkowe jak przepusty i korytka na kable, a także chowane w blacie przedłużacze biurowe Elektrima: Kwadro, Slider, Ring i Tubus.

- Z myślą o bezpieczeństwie w obu wersjach Futuro zastosowano mechanizm wstrzymujący ruch po zauważeniu przeszkody tzw. czujnik antykolizyjny. W Futuro II dodatkowe zabezpieczenie stanowi funkcja child lock. Spełnia on ponadto standardy ISO: 9001, 14001, 45001 i objęty jest dłuższą, bo aż 5-letnią gwarancją. – dodaje Agnieszka Sobocińska.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu

Nadesłał:

tk

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl