Intrygi, romanse i mroczne sekrety w najnowszym serialu 'Hotel przy plaży'


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Intrygi, romanse i mroczne sekrety w najnowszym serialu 'Hotel przy plaży'
2023-03-06
Najnowsze dzieło Camilli Läckberg, jednej z najpopularniejszych autorek książek na świecie, to wybuchowe połączenie opery mydlanej i dramatu kryminalnego.

W serialu ‘Hotel przy plaży’ idylliczne nadmorskie miasteczko przeradza się w siedlisko intryg i mrocznych sekretów. To tu odbywa się przyjęcie, które staje się tłem ośmioodcinkowej historii o zakazanej miłości, rodzinnej rywalizacji i tajemniczej śmierci. Najnowsze dzieło Camilli Läckberg, jednej z najpopularniejszych autorek książek na świecie, to wybuchowe połączenie opery mydlanej i dramatu kryminalnego. Zobacz zwiastun serialu ‘Hotel przy plaży’, który już od jutra będzie dostępny na platformie streamingowej Viaplay.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Zwaśnione rodziny

Werner Gyllenmark (Samuel Fröler) dorastał w biedzie, dlatego przed laty poprzysiągł sobie, że za wszelką cenę awansuje w drabinie społecznej. Nie zważając na przeciwności losu robi wszystko, by jego hotel przynosił dochody. To trudne zadanie, zwłaszcza, gdy jest zmuszony do rywalizacji z dawnym wspólnikiem, Egilem Gripem (Dennis Storhøi), który jest w związku z jego byłą żoną – Marianne (Irina Eidsvold Tøien). Ponadto Grip, jak każdy ojciec, stara się chronić córkę Julie (Sofia Karemyr) przed wszelkim złem, w tym również demonami przeszłości.

Nieoczekiwany obrót spraw

60-te urodziny Wernera Gyllenmarka to z pozoru zwykłe przyjęcie w ‘Hotelu przy plaży’, jednak lista gości może zdumiewać. Oprócz przyjaciół i pracowników znalazł się na niej również zagorzały wróg jubilata - Egil Grip we własnej osobie. Co więcej, rywal Gyllenmarka postanawia skorzystać z zaproszenia i zabrać ze sobą najbliższe sercu kobiety. W trakcie przyjęcia nieoczekiwanie Grip pada na ziemię i umiera, a tragedia wstrząsa całym miasteczkiem Saltsjövik. Sekrety z przeszłości wracają ze zdwojoną siłą, a relacje bohaterów zostają wystawione na ciężką próbę. Niektórzy będą w stanie poświęcić naprawdę wiele, by pogrzebać dawne trupy w szafie...

Królowa skandynawskich kryminałów

Zaskakujące wydarzenia umieszczone w pierwszych rozdziałach książek to specjalność Camilli Läckberg i nie inaczej jest w przypadku ‘Domu przy plaży’. W serialu nie zabraknie mrocznych wątków, z których znana jest autorka ‘Kamieniarza’ (nominowanego do nagrody ‘Powieść Kryminalna Roku’ 2010) oraz ‘Czarownicy’ (nagrodzonej w 2019 roku ‘Diamentową Książką’). Camilla Läckberg sprzedała już 30 milionów egzemplarzy swoich powieści, a jej książki zostały opublikowane w ponad 60 krajach. Oprócz pisania bestsellerów, angażuje się w tworzenie produkcji filmowych. Dotychczas zaprezentowała szerokiej publiczności serię ‘Hammarvik’ oraz film fabularny ‘Glacier’. W ‘Hotelu przy plaży’ zobaczymy ją również jako aktorkę, wcieliła się bowiem w postać Sussie. W 2021 roku wystąpiła również w oryginalnej produkcji Viaplay ‘Swedish Power Women’, dostępnej również na polskiej platformie.

‘Powiedzieć, że jestem niesamowicie podekscytowana premierą ‘Hotelu przy plaży’ na Viaplay, to tak jakby nie powiedzieć nic. Szalenie wciągnęłam się w tworzenie tej historii, a sieć intryg, jakie umieściłam w nadmorskim miasteczku Saltsjövik nie ustępuje na krok tym, które prezentuję czytelnikom w moich kryminałach’ – komentuje Camilla Läckberg.

Obsada i twórcy

Oprócz samej twórczyni serialu, która wciela się w postać Sussie, w produkcji zobaczymy zdobywcę szwedzkiej nagrody telewizyjnej ‘Kristallen’ Samuela Frölera (‘Co kryje prawda?’, ‘Wyjście’), Irinę Eidsvold Tøien (‘Thelma’, ‘Niewiniątka’), Marianne Mörck (‘Wallander’, ’Rodzina plus’), Dennisa Storhøia (‘Trzynasty wojownik’, ‘Troll’) oraz Sofię Karemyr i Ylvali Rurling znane z serii ’Partisan’. ’Hotel przy plaży’ został stworzony we współpracy Camilli Läckberg z głównymi scenarzystami Lovisą Löwhagen i Jakobem Vasellem. Producentem serialu jest Jenny Grewdahl, a producentami wykonawczymi Kristoffer Graci z ramienia Creative Society Production i Lotta Dolk z Viaplay Group.

Dwa pierwsze odcinki serialu ‘Hotel przy plaży’ będą miały swoją premierę już jutro na platformie streamingowej Viaplay. Kolejne części ośmioodcinkowego serialu będą pojawiały się we wtorki. Ogłoszono już produkcję drugiego sezonu serii.

Nadesłał:

Malgorzata Urbas

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl