Jak pozyskać zlecenie z przetargu budowlanego


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Jak pozyskać zlecenie z przetargu budowlanego
2018-01-12
Przetargi budowlane to pewnego rodzaju konkursy, których szczegóły publikowane są w wielu rozmaitych źródłach. Można je bowiem znaleźć zarówno w prasie tematycznej, jak i w Internecie.
 
Mimo że inicjatywy tego rodzaju kojarzone są zazwyczaj wyłącznie z zamówieniami publicznymi, warto wiedzieć, że istnieje również całe mnóstwo przetargów powstających z inicjatywy podmiotów prywatnych. Aby wziąć udział w takim przetargu, należy jednak spełniać kilka podstawowych kryteriów. 
 
Przetargi ograniczone a konkursy nieograniczone
Przetargi budowlane dzieli się na dwie podstawowe grupy: przetargi ograniczone oraz przetargi nieograniczone. Pierwsze z nich to konkursy kierowane do rzeszy wybranych podmiotów, spośród których wybiera się przyszłego wykonawcę danego zlecenia na projekt budowlany. Przetargi nieograniczone to, w przeciwieństwie do przetargów ograniczonych, inicjatywy, w których udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani. Przeprowadzane są one jednak zazwyczaj w ramach dwóch etapów. Dopiero drugi z nich przebiega jak właściwy konkurs na najlepszy projekt, kiedy to odrzucone są już zgłoszenia, które nie spełniają podstawowych wymogów inwestora.
 
Podstawowe wymogi, jakie należy spełnić, by móc wziąć udział w przetargu budowlanym
Jednym z podstawowych warunków przystąpienia do udziału w przetargu budowlanym jest przede wszystkim niekaralność zgłoszonego podmiotu. Zasada to obowiązuje nierzadko także jego pracowników. Ponadto powinien on także posiadać niezbędne kompetencje oraz doświadczenie w danej dziedzinie. Stosownym potwierdzeniem umiejętności przedsiębiorcy oraz możliwości danej firmy byłyby więc pozytywne referencje i opinie pochodzące od poprzednich inwestorów. Osoba biorąca udział w danym przetargu budowlanym powinna również być w posiadaniu odpowiedniego sprzętu do wykonania konkretnych zleceń. Niezwykle istotnym aspektem są także niezbędne certyfikaty oraz uprawnienia. Bez zaprezentowania stosownych dokumentów trudno o wzbudzenie zaufania wśród kompetentnych inwestorów. 
 
Informowanie o przetargach budowlanych
Mogąc pochwalić się pozytywnymi opiniami i certyfikatami, będącymi potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług, warto przystąpić do udziału w konkretnym przetargu. Ofert należy szukać w Biuletynie Zamówień Publicznych lub w bezpłatnych wyszukiwarkach przetargów. Ta sama oferta powinna także znaleźć się na stronie internetowej siedziby zamawiającego. Obowiązek publicznego ogłoszenia przetargu pojawia się, gdy zamówienie wynosi ponad 14000 euro. W przypadku, gdy wartość ta nie jest przekroczona, informacja o przetargu budowlanym może zostać ogłoszona zgodnie z preferencjami konkretnego inwestora. Do niego należy ostateczna decyzja, w jaki sposób i za sprawą jakich mediów poinformuje ewentualnych wykonawców o swoim konkursie na najlepsze zlecenie. 
 
Przede wszystkim profesjonalizm
Należy pamiętać, by w swoim zgłoszeniu nigdy nie podawać informacji, których inwestor nie będzie w stanie sprawdzić. Warto zaś skorzystać z profesjonalnych porad ekspertów, którzy pomogą w przygotowaniu pełnej i zachęcającej oferty.

Nadesłał:

czujek

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl