Kiedy powinniśmy iść do okulisty?


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Kiedy powinniśmy iść do okulisty?
2018-04-17
Czy wiesz, że co trzeci pacjent zgłaszający się do lekarza okulisty prezentuje symptomy sugerujące Zespół Suchego Oka? Co powinno nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u specjalisty?

 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Chociaż w niemal każdym zakładzie optycznym możemy komputerowo zbadać wzrok, nic nie zastąpi kontrolnej wizyty u lekarza okulisty. Komputer określa jedynie wadę wzroku, co jest pomocne przy wyborze okularów lub soczewek. Natomiast lekarz kompleksowo oceni stan zdrowia naszych oczu - zbada rogówkę, obejrzy spojówki, a w razie objawów mogących wskazywać na rozwijające się schorzenie, skieruje pacjenta na badania specjalistyczne. Badanie wzroku pomaga wykryć wady wzroku i wiele schorzeń oczu, np. jaskrę, odklejenie siatkówki, kataraktę, zespół suchego oka, a także inne choroby typu nadciśnienie tętnicze, cukrzycę we wczesnym stadium.

Warto wiedzieć, że badanie okulistyczne jest łatwo dostępne dla pacjenta - można przeprowadzić je zarówno w placówkach państwowych, jak i w prywatnych gabinetach okulistycznych.

Co powinno nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u okulisty?

Najlepiej do okulisty iść jak najwcześniej, gdy tylko poczujemy, że gorzej widzimy w codziennych sytuacjach: podczas czytania gazety, wypełniania druków, robienia zakupów itp. Niepokojące symptomy:

- pojawienie się w oczach ropnej wydzieliny, która może świadczyć o infekcji bakteryjnej

- przekrwienie gałek ocznych, łzawienie, bóle głowy

- częste mruganie, mrużenie oczu w czasie czytania i oglądania telewizji

- zaburzenie widzenia np. niewyraźne lub podwójne widzenie, nieostry obraz, zniekształcenie obrazu, zawężone pole widzenia itp.

- ostry, przeszywający ból oka, promieniujący do głowy

- uraz oka

- nadmierna suchość lub łzawienie oczu

Czy wiesz, że co trzeci pacjent zgłaszający się do lekarza okulisty prezentuje symptomy sugerujące Zespół Suchego Oka? Jest to wieloczynnikowe schorzenie dotyczące łez i powierzchni oka, którego wynikiem są: objawy dyskomfortu, zaburzenia widzenia oraz niestabilność filmu łzowego. Nawilżające krople do oczu tzw. „sztuczne łzy” zapewnią optymalny poziom nawilżenia.

Hialeye Free (wyrób medyczny) to nawilżające krople do oczu bez konserwantów. Dzięki właściwościom nawilżającym i ochronnym hialuronianu sodu, Hialeye Free (wyrób medyczny) chroni, nawilża i powleka powierzchnię oka - w ten sposób przynosi ulgę oczom wysuszonym w wyniku:

·       - używania soczewek kontaktowych,

·       - urazów rogówki, erozji, chirurgii rogówki,

· -pracy przy ekranie komputera, długiej jazdy samochodem, lotów długodystansowych,

·       - pływania w chlorowanej wodzie,

·       - zaburzeń hormonalnych, menopauzy,

·       - zapalenia rogówki i spojówki (zespół Sjögrena).

Krople nawilżające Hialeye Free (wyrób medyczny) zawierają hialuronian sodu 0,2%, dzięki czemu chronią, nawilżają i powlekają powierzchnię oka, przynosząc długotrwałą ulgę wysuszonym oczom. Mogą być stosowane
aż 6 miesięcy po otwarciu.

Hialeye Free to wyrób medyczny, który posiada przezroczystą, wygodną i miękką buteleczkę o pojemności 10 ml, zastosowanie unikalnego systemu aplikacji OSD® zapewnia sterylność roztworu oraz precyzyjną aplikację kropli. 

Cena: ok. 25,80 zł

Producent: Adamed Consumer Healthcare S.A. 

Nadesłał:

A.D.

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl