W MLP Poznań West powstaną trzy big boxy o powierzchni ponad 90 tys. m2


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
W MLP Poznań West powstaną trzy big boxy o powierzchni ponad 90 tys. m2
2022-01-19
MLP Group umacnia swoją pozycję w budowie dużych formatów typu big box.

W ramach parku logistycznego MLP Poznań West rozpoczęła się realizacja trzech obiektów magazynowych o łącznej powierzchni ponad 90 tys. m2, spośród których największy będzie miał powierzchnię blisko 50 tys. m2. Ukończenie budowy planowane jest w III kwartale br. Prace generalnego wykonawcy zostały powierzone doświadczonej, poznańskiej spółce W.P.I.P.

Park logistyczny MLP Poznań West jest najszybciej rozbudowywanym centrum MLP Group. Obecnie powstają trzy obiekty magazynowe, które dostarczą łącznie ponad 90 tys. m2 nowoczesnej powierzchni. Pierwsza hala zaoferuje około 20,8 tys. m2, druga około 22,7 tys. m2, a trzecia około 47,5 tys. m2. Część obiektów będzie miało podwyższoną wysokość do 11,5 m. Zakończenie budowy i oddanie do użytkowania planowane jest w III kwartale 2022 r.

Za realizację obiektów magazynowych w ramach projektu MLP Poznań West odpowiedzialna jest spółka W.P.I.P., która jest ekspertem w budowaniu i wyposażaniu obiektów przemysłowych zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe. MLP Group współpracuje z W.P.I.P. od samego początku budowy MLP Poznań West. Na przestrzeni lat 2019-2021 generalny wykonawca wybudował już w tym parku logistycznym obiekty o łącznej powierzchni prawie 41 tys. m2.

„Dzięki kilkuletniej współpracy każdy kolejny obiekt MLP Group realizujemy sprawniej i możemy koncentrować się na wdrażaniu nowoczesnych technologii i rozwiązań zrównoważonych. Osiągamy już najwyższy poziom certyfikacji BREEAM. Działa tu zasada win-win - dla nas jako generalnego wykonawcy jest to możliwość nieustannego rozwoju, a dla dewelopera i najemców powierzchni magazynowych to usprawnienie procesów i otrzymanie oczekiwanej jakości" - powiedział Janusz Signetzki, Wiceprezes W.P.I.P.

Centrum powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wszystkie obiekty będą objęte certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent. Troska o ekologię jest już podstawą działalności Spółki. Na dachach budynków zaplanowano montaż instalacji paneli fotowoltaicznych. Na terenie parku powstaje infrastruktura dla rowerzystów, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz domki dla owadów. Deweloper w części biurowej zastosuje przeszklenia, które zwiększą dostęp do światła dziennego i zapewnią pracownikom lepsze warunki pracy. Ponadto na podstawie rzeczywistego obiektu zostanie stworzony cyfrowy model eksploatacyjny wzbogacony o cechy fizyczne, parametry techniczne, informacje dotyczące osprzętu oraz zainstalowanych urządzeń.  Eksploatacyjny model informacyjny (AIM - ang. Asset Information Model), będzie służył do administrowania i kontrolingu systemów obiektowych. Deweloper stara się, aby stosowane przez niego nowości technologiczne były ekonomicznym atutem przy wyborze obiektu.

„Mocno wchodzimy w budowę rzeczywiście dużych obiektów magazynowych rzędu 50 tys. m2, czyli tzw. big box. Nasze działania w tym zakresie obejmują m.in. projekt MLP Poznań West, który rozwija się bardzo dynamicznie. Z jednej strony to efekt świetnej lokalizacji w pobliżu Poznania z możliwością szybkiego dojazdu. Z drugiej strony najemcy doceniają wysoką jakość inwestycji realizowanej w trosce o środowisko naturalne oraz komfort użytkowników. Naszym partnerem w rozbudowie parku logistycznego jest firma W.P.I.P. która jest bardzo doświadczona w realizacji zaawansowanych technologicznie również dużych inwestycji. Współpracujemy z nią od początku budowy tego parku logistycznego oraz także przy innych projektach" - podkreśliła Agnieszka Góźdź Dyrektor Sprzedaży w MLP Group S.A.

Nowoczesne centrum dystrybucyjne MLP Poznań West to kompleks zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania, obok drogi ekspresowej S11 i zaledwie 7 km od skrzyżowania autostrady A2 i trasy S11. Centrum skierowane jest przede wszystkim do firm z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji. Projekt MLP Poznań West docelowo dostarczy ok. 150 tys. mkw. najnowocześniejszej przestrzeni magazynowo-biurowej.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl