Wilcze porady od marki Jack Wolfskin, czyli jak najlepiej ubrać się na wycieczki górskie


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2023-02-20
Sezon na sporty zimowe trwa! Ośnieżona sceneria umożliwia wypad na skitury i narty oraz umila piesze wycieczki, ale potrafi być równie zachwycająca, co niebez-pieczna.

Sezon na sporty zimowe trwa! Ośnieżona sceneria umożliwia wypad na skitury i narty oraz umila piesze wycieczki, ale potrafi być równie zachwycająca, co niebezpieczna. Nawet najbardziej doświadczeni wędrowcy potrzebują odpowiednio przygotować się na nieprzewidywalne realia i zmienne temperatury. Marka Jack Wolfskin przychodzi więc z kilkoma cennymi radami, które wielbicielom górskich wycieczek pomogą ubrać się adekwatnie do pogody, a co za tym idzie, cieszyć się odprężającą atmosferą gór i niezwykłymi, zimowymi przeżyciami.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

 

            Łatwo zafascynować się pięknem gór, ale równie łatwo zignorować niebezpieczeństwo, które wiąże się ze zlekceważeniem panujących w nich warunków. Wycieczki górskie w okresie zimowym wymagają bowiem szczególnego przygotowania, ponieważ w porównaniu do wypraw letnich, brak odpowiedniej odzieży i obuwia może skończyć się nie tylko dyskomfortem czy wychłodzeniem organizmu, ale w skrajnych przypadkach nawet odmrożeniem czy hipotermią. Z tego powodu tak ważne jest, by przed każdym wyjściem zwrócić szczególną uwagę na warunki pogodowe i do nich dostosować swój ubiór oraz ekwipunek.

 

            Kluczem do odpowiedniego przygotowania jest ubranie warstwowe. Wyprawy w góry to droga przez zmieniający się teren – wspinamy się pod górę, spacerujemy przez las, odpoczywamy na nieosłoniętej od wiatru przestrzeni, aby ostatecznie zejść z powrotem na dół. Każdy z tych etapów inaczej wpłynie na nasz organizm, a warstwowy system ubrań pozwoli nam reagować na każdą zmienną. Od czego więc zacząć? Najbliżej ciała wybieramy warstwę termiczną, której zadaniem jest ocieplić organizm i odprowadzić pot z powierzchni ciała. Następnie stawiamy na warstwę izolującą – polar, puchówkę czy kurtkę syntetyczną, które jeszcze bardziej ogrzeją organizm, a  jako warstwę wierzchnią wybieramy kurtkę chroniącą, która ma za zadanie osłonić nas przed czynnikami zewnętrznymi – wiatrem, deszczem czy śniegiem.

 

            Równie istotne jest dobranie odpowiedniego obuwia, które zarówno w przypadku wędrówek górskich, jak i wypraw na narty czy skitury, powinno mieć wysoką cholewkę, co uniemożliwi dostanie się śniegu do środka. Na tego typu aktywności sprawdzą się buty z bardzo wytrzymałych materiałów oraz z nieprzemakalną i zapewniającą oddychalność membraną. Dodatkowo, skarpety z grubej wełny np. merino ogrzeją stopę, a spacerowiczom zaopatrzenie się w raczki z pewnością ułatwi podejście na szlaku po niekorzystnym, oblodzonym terenie. W portfolio Jack Wolfskin można znaleźć produkty z różnych kategorii powstałe z najbardziej trwałych materiałów, najnowszych technologii i krojów, które umiejętnie dobrane idealnie sprawdzą się w każdych warunkach i zapewnią pożądany komfort.

 

            Wyprawa w góry wiąże się z dobraniem odpowiedniej odzieży i obuwia, ale także przygotowaniem niezbędnych akcesoriów i wyposażenia na drogę. Wśród nich powinny znaleźć się takie rzeczy jak folia NRC, która ochroni nas przed wychłodzeniem w skrajnych warunkach, ale także okulary słoneczne i krem z filtrem, które zabezpieczą naszą skórę przed silnym, zimowym słońcem. Warto mieć przy sobie także papierową mapę terenu, termos z gorącym napojem, latarkę czołową oraz górski numer alarmowy - 601 100 300.

 

            Szeroki wybór produktów w ofercie marki Jack Wolfskin to wysokiej jakości ubrania, obuwie i akcesoria zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających warunkach atmosferycznych. Na stronie https://www.jack-wolfskin.pl/ wszystkie produkty podzielone są na kategorie w zależności od ich przeznaczenia i uprawianego sportu, co ułatwia wybór i odpowiednie dobranie produktu do planowanych aktywności, a co za tym idzie, cieszenie się w pełni pięknem zimowych gór.

 

 

Nadesłał:

BIG-PICTURE

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl