Wybierz się na spacer Ścieżką Odbudowy Warszawy


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2020-02-19
Odbudowa Warszawy to opowieść o planach, marzeniach i zaangażowaniu ludzi w podniesienie stolicy z ruin. W rocznicę utworzenia Biura Odbudowy Stolicy, Muzeum Warszawy zaprasza na zwiedzanie Ścieżką Odbudowy Warszawy. Na wystawie głównej historię powojennych losów miasta opowiedzą rzeczy warszawskie.

Trud odbudowy

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

W tym roku obchodzimy 75. rocznicę odbudowy Warszawy. Dokonana ogromnym nakładem sił i środków, zdecydowała o dzisiejszym kształcie miasta. Za tym procesem stały tysiące ludzi, którzy po wojnie powrócili do stolicy, napędzani pamięcią nieistniejącego już miasta i pragnieniem, by znów w nim żyć i pracować.

 

Spacer Ścieżką Odbudowy Warszawy

Trasa rozpoczyna się w sali Danych Warszawskich, skąd pomarańczowe oznaczenia poprowadzą zwiedzających po kolejnych gabinetach Muzeum Warszawy. Spacerując ścieżką warto zajrzeć na stronę www.muzeumwarszawy.pl/sciezkaodbudowy, by poznać historię odbudowy opowiadaną przez rzeczy warszawskie. Wśród nich są m.in. papierośnica z widokiem Trasy W-Z i Cegiełka na odbudowę Warszawy, która przypomina o ogólnokrajowych składkach na odnowę zrujnowanej stolicy.

 

Odbudowa Starówki

Trasa prowadzi na punkt widokowy, z którego można podziwiać Stare Miasto, a także wykracza poza Muzeum Warszawy, kierując odwiedzających do Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku. Tam poznamy losy Historycznego Centrum Warszawy, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

BudujeMy! Rocznica odbudowy Warszawy

Ścieżka Odbudowy Warszawy jest jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom 75. Rocznicy odbudowy Warszawy. „BudujeMy!” to program przygotowany przez Miasto Stołeczne Warszawa, w którym udział wezmą Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków, Muzeum Warszawy, Dom Spotkań z Historią oraz instytucje partnerskie: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. Od lutego do września 2020 mieszkańcy stolicy i turyści będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach, które przybliżą im proces odbudowy stolicy i jego wpływ na dzisiejszy wygląd miasta.

 

Ścieżka Odbudowy Warszawy dostępna jest od 14 lutego w Muzeum Warszawy i Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku, opisy są dostępne w języku polskim i angielskim.

Informacje o obiektach ze ścieżki dostępne są na stronie Muzeum Warszawy pod adresem: www.muzeumwarszawy.pl/sciezkaodbudowy.

Nadesłał:

Muzeum Warszawy

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl