Kafito Polski

Modelarstwo

Wpis należy do
użytkownika:
faranek
avatar
przejmij wpis »
Strona modelarska Hobbysta zaprasza! U nas znajdziesz wszystko co jest potrzebne do sklejania, malowania i wykańczania modeli. Naszą specjalnością są modele plastikowe do sklejania ale mamy też w ofercie modele drewniane oraz modele dla kolekcjonerów: modele statków, czołgów i samochodów.
WWW: http://www.hobbysta.pl

Opis firmy

Wprowadzenie do aerodynamiki modeli latających.
Modelarstwo lotnicze jest pierwszym krokiem w poznawaniu aerodynamiki samolotów i szybowców. To właśnie od modelarstwa zaczynało wielu doskonałych pilotów, kontrolerów ruchu lotniczego i inżynierów zajmujących się budową samolotów. Modelarstwo jest bardzo ważnym etapem pozwalającym zrozumieć zasady lotu samolotu, prawa rządzące tym lotem, momenty i siły działające na samolot.
Szkolenie modelarskie powinno być traktowane jak najbardziej poważnie. To od właściwych podstaw zależy dalsze poznawanie dziedziny lotnictwa. Także, od sposobu szkolenia zależy chęć i zapał młodych ludzi do budowania modeli i nabywania wiedzy teoretycznej.
Wiedza teoretyczna, o której wspomniałem w poprzednim akapicie jest istotna, szczególnie podczas rozwijania swojej pasji. Budując modele z gotowych zestawów, mechanicznie naśladując wszystkie prace przy budowie kolejnych konstrukcji z czasem tracimy zainteresowanie i zniechęcamy się do rozwijania swoich zdolności. Natomiast kiedy znamy prawa rządzące lotem samolotu, możemy konstruować własne modele, lub chociaż wprowadzać pomysły usprawniające, które też są bardzo ważne. Kiedy własnoręcznie zaprojektowany i zbudowany model wzniesie się w powietrze mamy satysfakcję zdecydowanie większą niż wtedy gdy latamy modelem kupionym lub zrobionym z zestawu. Szczególnie istotne jest to dla młodzieży. Z własnego doświadczenia wiem, że sprawia im to ogromną radość i wywołuje zapał do budowania coraz doskonalszych konstrukcji.

Kategorie powiązane z wpisem

Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie