Kafito Polski

Lepsze lokum - potral z darmowymi ogłoszeniami dotyczącymi nieruchomości.

Wpis należy do
użytkownika:
Piotr Kaczorowski
avatar
przejmij wpis »
LepszeLokum.pl to strona z ciekwaymi ogłoszeniami. Tutaj możesz zamieścić informację dotyczącą mieszkania, stancji, domu, posiadłości, ziemi itp. Nasz portal skierowany jest do konkretnej grupy odbiorców. Zapraszamy do ogłaszania się za darmo!
WWW: http://lepszelokum.pl

Adres:

LepszeLokum.pl
Toruńska, 87-800 Włocławek
tel.: 50607931

Opis firmy

Wystawiając mieszkanie na sprzedaż czekamy średnio 3 miesiące na podpisanie umowy z nowym właścicielem. Są jednak sposoby na to, by przyciągnąć nabywcę szybciej i dodatkowo uzyskać lepszą cenę.
W praktyce od wystawienia nieruchomości na sprzedaż do momentu przeniesienia prawa własności mijają przeciętnie ponad trzy miesiące. W tym czasie nasze <a href="http://lepszelokum.pl">lepsze lokum</a> przeważnie ogląda spora grupa potencjalnych nabywców. Przyjdą, pochodzą. I odejdą. A my czekamy i się denerwujemy, czy będziemy musieli obniżyć cenę.
A tymczasem nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że niektóre zabiegi "kosmetyczne" mogą podnieść cenę transakcyjną lokalu nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ważne jest np. oświetlenie, odświeżenie ścian, wykonanie drobnych napraw i stworzenie nastroju w sprzedawanej nieruchomości.
Porządek musi być
Zanim wystawimy nasze cztery kąty na sprzedaż, należy je posprzątać, ukrywając w miarę możliwości rzeczy osobiste, jeśli nadal mieszkamy w lokalu. W najlepszej sytuacji są osoby sprzedające mieszkania, w których już nie przebywają. – W takim przypadku warto pozbyć się mebli, a ściany pomalować na neutralny kolor. Mieszkanie zyskuje przestrzeń i znika nieprzyjemny zapach – mówi Aleksandra Wojdyła, doradca Home Broker z Warszawy. Nałożenie nowej farby na ściany trwa relatywnie niedługo, kosztuje kilkaset złotych, a po takim zabiegu mieszkanie robi dużo lepsze wrażenie. Podobnie sytuacja wygląda ze starymi tapetami na ścianach – najlepiej zerwać je i położyć nowe lub pomalować ściany.
Odpuść sobie remont sprzedawanego mieszkania
Remont mieszkania na sprzedaż to całkiem inna sprawa. Nie warto przeprowadzać generalnego remontu takiej nieruchomości, ponieważ przy sprzedaży raczej nie odzyskamy zainwestowanych pieniędzy. Poza tym, możemy nie trafić w gust nowego nabywcy, który i tak będzie planował aranżację wnętrz po swojemu.
I wszystko jasne
Oświetlenie odgrywa ważną rolę. Dobrze mieć to na uwadze robiąc zdjęcia mieszkania przed przygotowaniem ogłoszenia sprzedaży. Jasne światło sprawia, że mieszkanie wygląda na większe. Wydaje się to szczególnie ważne, gdy każdy metr mieszkania kosztuje kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych. To do jasnych pomieszczeń szybciej przekonują się klienci, choćby dlatego, że myślą: pewnie skoro kąty są ciemne, to właściciele coś ukrywają.
Majsterkowiczu, działaj
Mieszkanie musi być albo chociaż wyglądać na zadbane. Na przykład montaż w przedpokoju taniej lampy wygląda lepiej niż kabel wystający z sufitu, a pomalowany przedpokój lepiej niż brudne ściany.
Należy również pomyśleć o posadzkach i glazurze. – Osoby zainteresowane kupnem nieruchomości lepiej odbierają lokal, gdy sprzedający zadba o odświeżenie fug, uzupełnienie brakujących elementów wykończenia podłogi czy wycyklinowanie parkietów – wylicza Monika Guzowska z Home Broker w Toruniu.
Takie szczegóły, jak stan nawiewu od okapu, ram okiennych, klamek, bateri kuchennych i łazienkowych oraz elementów instalacji elektrycznej wpływają na szybkość sprzedaży. Zazwyczaj nabywcy kupują mieszkanie, bo im się podoba, więc nawet jeśli lokal nie jest wykończony w wysokim standardzie, to wywołuje lepsze emocje, o ile jest zadbany i czysty.
Zapach czyni cuda
Tak przygotowane mieszkanie czeka już tylko na potencjalnych klientów. Trzeba jeszcze dopracować szczegóły. Liczy się pora oględzin. – Od niej zależy, czy potencjalny kupujący dojeżdżając na miejsce trafi na korki komunikacyjne, jaki widok będzie rozpościerał się z okien i jakie oświetlenie będzie pracowało, budując nastrój i percepcję nabywcy – wylicza Krzysztof Zawadzki, doradca z Warszawy.
Znaczenie może mieć również zapach. Ten czynnik potrafi zachęcić do szybszego podpisania umowy kupna-sprzedaży. Zadbajmy o ro, żeby w pomieszczeniach nie było zaduchu. Musimy przewietrzyć mieszkanie, a później napełnić je delikatną i przyjemną wonią. Na przyklad dobrym sposobem jest upieczenie ciasta (jeśli nadal mieszkamy w lokalu na sprzedaż), odrobina olejku zapachowego lub kilka ziaren kawy wrzuconych do nagrzanego piekarnika. Z drugiej strony nie są polecane odświeżacze powietrza i kadzidełka (ich zapach jest bardzo często zbyt intensywny, duszący,a to może drażnić niektóre osoby.
Jaki efekt w portfelu sprzedającego może mieć stosowanie się do przedstawionych powyżej zasad? Spory, przekonują fachowcy z branży. Cena mieszkania może być wyższa nawet o 3–5 procent. Niektórzy mówią, że nawet 10 procent.
Źródło: portal regiodom
Artykuł można przeczytać róWnież na stronie <a href="http://lepszelokum.pl/dobre-rady.html">LepszeLokum.pl w sekcji dobre rady.</a>
Zapraszamy od odwiedzenie forum <a href="http://lepszelokum.pl/nasze-forum.html">LepszeLokum.pl</a> -- Seolight

Kategorie powiązane z wpisem

Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie