Kafito Polski

Capgemini

Wpis należy do
użytkownika:
Agencja Preria
avatar
przejmij wpis »
Zatrudniając ponad 180 000 osób w ponad 40 krajach, Capgemini jest jednym z czołowych dostawców usług konsultingowych, technologicznych i outsourcingu na świecie. Grupa odnotowała w 2015 globalny przychód w wysokości 11,9 mld euro. Wspólnie z klientami, Capgemini tworzy i dostarcza rozwiązania biznesowe i technologiczne, które są dopasowane do ich potrzeb i pozwalają osiągnąć zaplanowane rezultaty. Głęboko wielokulturowa organizacja opracowała własny sposób pracy, The Collaborative Business ExperienceTM oraz własny globalny model dostarczania usług - Rightshore®. Rightshore® jest znakiem towarowym należącym do Capgemini.
WWW: http://www.capgemini.com

Opis firmy

Nowy wymiar czytelnictwa
Co może wyjść z połączenia sił dużej firmy IT i księgarni? Innowacyjny produkt, niezwykle przydatny w codziennym życiu. We wrocławskim biurze Capgemini powstaje czytnik e-booków oferowany przez księgarnie w krajach Europy zachodniej.
Aplikacja, poza najważniejszą funkcją umożliwiającą czytanie e-booków (formaty ePUB i PDF) pozwala na dostęp do zapisanej w chmurze biblioteki z wszelkimi dodatkami, takimi jak zakładki, zaznaczenia, własne komentarze czy nawet aktualna pozycja książki czytanej ostatnio na innym urządzeniu zarejestrowanym w ramach tego samego konta użytkownika. Co więcej, za pomocą aplikacji użytkownicy mogą także słuchać audiobooków. Ponadto urządzenie wraz z aplikacją umożliwia zakup e-booków i audiobooków on-line z kilku księgarni oraz natychmiastowe ściągnięcie kupionych pozycji na czytnik.
Nowy czytnik e-booków zdążył już podbić serca zachodnich sąsiadów – w Niemczech produkt ma coraz więcej udziału w rynku czytników e-booków – o 20% więcej niż światowy lider w tej dziedzinie, który na rynku niemieckim osiągnął zaledwie około 30% udziału.
Systemy IT realizowane przez różnych dostawców oprogramowania często są częścią niewidocznego dla przeciętnego Kowalskiego większego rozwiązania jak np. systemy wspierające procesy biznesowe czy produkcyjne – mówi Marcin Sabeł z Capgemini Software Solutions Center. - My realizujemy program, który nie dość, że każdy użytkownik może ściągnąć i zainstalować na smartfonie czy tablecie, to jeszcze można dzięki niemu miło spędzić wolny czas, a nawet posłuchać audiobooka w drodze do pracy. Praca nad aplikacją, która jest rozpoznawalna w wielu krajach europejskich, to coś więcej niż stworzenie systemu dla wielkiej fabryki, którego nikt, poza zamkniętym gronem wyspecjalizowanych użytkowników odpowiedzialnych za proces produkcji, nie widzi i nie zna. To jest produkt, który pojawia się w tle reklamy kolei państwowych czy nawet w czołówkach znanych magazynów telewizyjnych. To jest gadżet, na którego nazwę wiele osób reaguje przytaknięciem „A tak, znam. Nie rozstaję się z nim, gdy podróżuję.” To nobilitujące, że robimy produkt, który jest
w zasięgu ręki każdego. Moim marzeniem jest, żeby do aliansu przystąpiły również polskie księgarnie oferujące e-booki i żeby aplikacja była dostępna dla polskich czytelników.
Capgemini to firma, która chętnie stawia czoła wyzwaniom rynku i konsekwentnie się rozwija. Obecnie poszukuje doświadczonych programistów oraz testera aplikacji mobilnych, zainteresowanych tworzeniem aplikacji na systemy Android i iOS.
Aktualnie budowany zespół planowany jest długoterminowo – czytnik e-booków jest bardzo popularny w Niemczech i wciąż pojawiają się nowe rozwiązania, które mają na celu prześcignięcie konkurencji. Obecne przedsięwzięcie, prowadzone we wrocławskim biurze Capgemini, realizowane jest metodą zwinnego zarządzania projektami.

Kategorie powiązane z wpisem

Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie