Kafito Polski

Red Rooster Poland

Wpis należy do
użytkownika:
Red Rooster Poland
avatar
przejmij wpis »
Nowoczesne zaplecze produkcyjne, zespół profesjonalistów, park maszynowy urządzeń dźwigowych przeznaczonych do wynajmu, ponad 25 lat doświadczenia w branży dźwigowej - to właśnie Red Rooster Poland Sp. z o. o. Zajmujemy się projektowaniem, produkcją, sprzedażą, wynajmem i serwisem urządzeń dźwigowych. W ofercie posiadamy: wciągniki (pneumatyczne, elektryczne i ręczne), wagi przemysłowe (wagi tensometryczne, dynamometry), urządzenia pomiarowe, nawijarki lin, zestawy dźwigowe, wciągarki łańcuchowe, wózki jezdne i systemy sterowania. Obsługujemy klientów z całego świata. Posiadamy 3 oddziały ulokowane w Szkocji, Polsce i Anglii. Jako nieliczni posiadamy własną, nowocześnie wyposażoną halę produkcyjną z najnowocześniejszym sprzętem CNC oraz warsztat gdzie projektowane i testowane są nasze urządzenia. Dysponujemy bogato wyposażonym parkiem urządzeń dźwigowych, gdzie znajdują się maszyny przeznaczone do wynajmu. Urządzenia Red Rooster zgodne są z Euro
WWW: http://redrooster.pl

Adres:

Red Rooster Poland
Grabska 11, 32-005 Niepołomice

Opis firmy

Wciągniki pneumatyczne są coraz częściej wybieranym przez przedsiębiorców typem urządzeń dźwigowych dedykowanych transportowi bliskiemu. Z wielu względów są najlepszym
i najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla przemysłu motoryzacyjnego i ciężkiego, górnictwa, wydobycia, a nawet dla branży spożywczej, drzewnej i tekstylnej.
Nie ulega wątpliwości, że w chwili obecnej wybór urządzeń dźwigowych na rynku jest bardzo duży, dlatego kluczowe jest przeprowadzenie dokładnej analizy procesów technologicznych i potrzeb przedsiębiorstwa. Nie bez znaczenia są również liczne procedury i standardy bezpieczeństwa, które muszą zostać spełnione, a które często wymagają zmian w zakresie projektowania i wdrażania rozwiązań opartych o nowe technologie. Wciągniki pneumatyczne, ze względu na komfort pracy, łatwość montażu i bezpieczeństwo stanowią podstawowe wyposażenie m.in. linii produkcyjnych, ułatwiając pracownikom przemieszczanie ładunków, a przy tym do minimum skracając czas przeznaczony na transport materiałów, co przekłada się na ogólną wydajność zakładów przedsiębiorstw.
Wciągniki pneumatyczne są sztandarowym produktem Red Rooster Poland, firmy z 25-letnim doświadczeniem w produkcji i sprzedaży wciągników i wózków pneumatycznych. Wciągniki te (dostępne w seriach TCR, TCS, TNT) dostępne są w zakresie od 250 kg do 50 ton i spełniają wymagania dyrektywy maszynowej CE oraz normę europejską dla wciągników EN 14492-2. Posiadają również wszystkie niezbędne certyfikaty: jakości (ISO:2008) oraz zdrowia i bezpieczeństwa pracy (OHSAS 18001:2007). Ponadto wciągniki produkowane przez Red Rooster Poland spełniają wszystkie standardy bezpieczeństwa określone w dyrektywach unijnych 94/9/WE oraz 99/92/WE (ATEX) , które kontrolują użycie maszyn w strefach zagrożonych wybuchem. Dla przemysłu morskiego, przybrzeżnego i branży offshore szczególnie ważna będzie zgodność wciągników z konwencją SOLAS oraz możliwość zastosowania specjalnych powłok lakierniczych wg. certyfikacji NORSOK M501.
Wciągniki Red Rooster Poland charakteryzują się lekką, a przy tym solidną obudową ze stali nierdzewnej, co przekłada się na ich bardzo dobrą wytrzymałość w trudnych warunkach. Niezawodną pracę gwarantuje wysokiej jakości silnik łopatkowy wraz z przekładnią planetarną. Wszystkie wciągniki wyposażone są w wymagane funkcje bezpieczeństwa, takie jak górny i dolny wyłącznik krańcowy, hamulec i ograniczniki obciążenia. Urządzenia te mogą być zamocowane na stałe, lub poruszać się po belki jezdnej lub suwnicy dzięki wózkom pneumatycznym przystosowanym do pracy z belkami o szerokim zakresie rozmiarów i typów. Red Rooster Poland oferuje również szereg wózków dedykowanych specjalistycznym i indywidualnym zamówieniom klientów – niskiego i ultra niskiego prześwitu, przegubowe i z napędem zębatym.

INNOWACJA
Mocną stroną firmy jest dbałość o inwestowanie w najnowsze zdobycze technologiczne, pozwalające zoptymalizować procesy produkcyjne, a tym samym zaoferować klientom innowacyjne i ulepszone urządzenia dźwigowe. Red Rooster Poland stara się wciąż poszerzać swoja ofertę i dostosowywać ją do najsurowszych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i funkcjonalności. Przykładem urządzenia opartego o najnowsze rozwiązania konstrukcyjne jest zaprezentowany niedawno przez firmę nowy wciągnik pneumatyczny TMH-3000 o udźwigu 3 i 6 ton, który w chwili obecnej jest najszybszym wciągnikiem pneumatycznym w swojej klasie na rynku. Prędkość podnoszenia wciągnika wynosi 5,4m/min z pełnym obciążeniem oraz grupą natężenia pracy ISO M4 (FEM 1 Am). Dodatkowo urządzenie charakteryzuje się kompaktową budową (tylko 537 mm wysokości), wyciszeniem poziomu hałasu do 80 dB (A) oraz uchwytem pozwalającym na bezpieczne podnoszenie wciągnika wraz
z pełnym obciążeniem w celu jego bezpiecznej instalacji. Dzięki precyzyjnej regulacji prędkości wciągnik TMH-3000 pozwala operatorowi na większą kontrolę podczas podnoszenia i opuszczania ładunku. Dla większego bezpieczeństwa główny zawór odcinający dopływ powietrza został wbudowany we wciągnik. TMH-3000 posiada w standardowym wyposażeniu górny i dolny mechaniczny wyłącznik krańcowy na wypadek nagłej konieczności jego wyłączenia oraz ogranicznik przeciążenia. Jest więc urządzeniem, które zapewnia szybką i wydajną pracę przy jednoczesnym bezpieczeństwie eksploatacji.
BEZPIECZEŃSTWO
Wciągniki pneumatyczne mają szereg zalet, które doceni każda firma, której zależy nie tylko na szybkiej i wydajnej pracy, ale która musi także przestrzegać rygorystycznych procedur bezpieczeństwa. Dla firmy Red Rooster Poland niezawodność i bezpieczeństwo produkowanych urządzeń jest kwestią priorytetową. Mogą być więc używane wszędzie tam, gdzie nie można dopuścić do nawet najmniejszego ryzyka iskrzenia ze względu na obecność łatwopalnych gazów i możliwość eksplozji. Wciągniki Red Rooster z oznaczeniem EX posiadają haki pokryte brązem, ocynkowane łańcuchy oraz wyposażone są w zaczepy bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej. Podobne zabezpieczenie mają wózki pneumatyczne, które mają silniki i zawory zgodne z dyrektywą ATEX. Wytrzymała i solidna obudowa, pokryta na zamówienie klientów specjalistycznymi powłokami antykorozyjnymi (od C2 dla przemysłu do C5 dla specyfikacji morskiej), umożliwia pracę w środowisku o dużej wilgotności powietrza lub w miejscach, w których urządzenie ma kontakt z wodą; dotyczy to zwłaszcza obszarów przybrzeżnych i morskich, o wysokim zasoleniu. Wciągników pneumatycznych można bezpiecznie używać w ekstremalnych i zmiennych warunkach otoczenia, także tam, gdzie amplituda temperatur waha się od -10°C do +70 °C. Z niewielkimi modyfikacjami wciągniki red Rooster mogą być używane w temperaturze -20 °C. Dla branży spo¬żyw¬czej, drzew¬nej czy tek¬styl¬nej będzie istotna rów¬nież inna wła¬ści¬wość wcią¬gni¬ków pneu¬ma¬tycz¬nych – powie¬trze jest medium czy¬stym, więc ewen¬tu¬alne nie¬szczelne ele¬menty lub prze¬wody nie spo¬wo¬dują zanie-czysz¬cze¬nia hal prze¬my¬sło¬wych, a tym samym nie narażą przedsiębiorstwo na straty.
INDYWIDUALIZACJA PRODUKCJI
W swojej ofercie Red Rooster Poland posiada nie tylko standardowe urządzenia produkowane seryjnie na potrzeby dużych zakładów przemysłowych, ale także pojedyncze egzemplarze specjalnie przystosowane i zaprojektowane pod konkretne zamówienie klienta. Personalizacja zamówień powinna być już standardem w branży dźwigowej, jednak wielu producentów posiada mocno ograniczoną ofertę, opierającą się jedynie na standardowych rozwiązaniach i nie oferujących klientom niczego nowego w zakresie funkcjonalności. Często przyczyna takiego stanu rzeczy tkwi
w problemach natury czysto technicznej (brak wykwalifikowanej kadry, brak sprzętu lub oprogramowania) lub po prostu nieopłacalność produkcji pojedynczych egzemplarzy, która uniemożliwi podjęcia się realizacji takich zleceń. To sprawia, że u części producentów urządzeń dźwigowych elastyczność i indywidualne podejście do klienta jest niemożliwe, bądź pozwala jedynie na drobne modyfikacje w procesie produkcji. Konstrukcja wciągników pneumatycznych produkowanych przez Red Rooster Poland pozwala na dostosowanie urządzenia pod konkretne życzenie klienta – niezależnie od tego, czy będzie to jeden wciągnik mający przenosić niewielkie ładunki w magazynie, czy kilkanaście wciągników przeznaczonych do pracy w ekstremalnych warunkach.
WYNAJEM
Jeśli firma nie dysponuje wystarczającym budżetem pozwalającym na zakup solidnych i sprawdzonych wciągników pneumatycznych , to zdecydowanie bardziej warto je wynająć niż kupować tańsze odpowiedniki. Wciągniki Red Rooster są dokładnie sprawdzane, konserwowane i testowane przed ponownym wypożyczeniem, nie ma więc niebezpieczeństwa wystąpienia usterek. W magazynie firmy znajduje się szereg wciągników pneumatycznych o zakresie udźwigu od 250 kg do 50 ton. Stawki za wynajem są konkurencyjne i uzależnione od długości wynajmu, ilości sprzętu i wymaganej specyfikacji. Największą korzyścią wynajmu jest zatem zmniejszenie nakładów kapitałowych firm, gdyż płacą one tylko za te dni, kiedy faktycznie korzystały z urządzeń. Co istotne, podobnie jak przy tradycyjnym zakupie, również i przy wynajmie istnieje możliwość dostosowania wciągników do indywidualnych potrzeb klientów.
Kupując u sprawdzonego producenta urządzeń dźwigowych, jakim jest Red Rooster Poland, klient może mieć pewność, że kupuje sprzęt najwyższej jakości. Warto pamiętać, że sytuacja gospodarcza i realia rynkowe są z natury zmienne i dynamicznie ulegają wpływom różnych czynników. Jakość produktów pozostaje jednak zawsze ta sama, dlatego podejmując decyzje zakupowe warto kierować się takimi wartościami jak profesjonalizm, doświadczenie i wiedza.
TEKST DO RAMKI

Red Rooster Poland Sp. z o.o. to nowoczesna firma z 25-letnim doświadczeniem w projektowaniu, produkcji, sprzedaży oraz wynajmie urządzeń dźwigowych. Działa lokalnie i globalnie – posiada trzy
oddziały ulokowane w Szkocji, Polsce i Anglii, a dzięki szerokiej ofercie produktowej obsługuje klientów z całego świata.
Dostarczając najwyższej klasy urządzenia dźwigowe umożliwia szybką i wydajną pracę produkcyjną, wydobywczą, transportową i budowlaną. W swojej ofercie oprócz wciągników pneumatycznych posiada wciągniki elektryczne i ręczne, suwnice, wagi przemysłowe, urządzenia pomiarowe, wciągarki przemysłowe, wózki jezdne i systemy sterowania.
Kategorie powiązane z wpisem

Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie