Kafito Polski

ALC Photonics sp. z o.o.

Wpis należy do
użytkownika:
alcphotonics
avatar
przejmij wpis »
ALC Photonics to dynamicznie rozwijająca się firma, która powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie na proces czyszczenia, który jest bezpieczny dla materiału. Nasza firma oferuje usługę czyszczenia, które nie wpływa w żaden negatywny sposób na materiał bazowy, nie zużywa środków chemicznych ani ściernych, oszczędza energię i jest przyjazne środowisku, a wszystko to dzięki procesowi jakim jest ablacja laserowa. ALC Photonics to gwarancja wysokiej jakość świadczonych usług oraz przejrzyste ceny wyceniane indywidualnie pod każde zlecenia.
WWW: http://www.alcphotonics.pl/

Adres:

ALC Photonics sp. z o.o.
Kraśnicza Wola 38H, 05-825 Grodzisk Mazowiecki
tel.: 730-005-900

Opis firmy

OPIS FIRMY:

ALC Photonics to młoda, dynamicznie rozwijająca się firma, która powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie na proces czyszczenia, który jest bezpieczny dla materiału.

Nasza firma oferuje usługę czyszczenia, które nie wpływa w żaden negatywny sposób na materiał bazowy, nie zużywa środków chemicznych ani ściernych, oszczędza energię i jest przyjazne środowisku, a wszystko to dzięki procesowi jakim jest ablacja laserowa.
Stosowana przez ALC Photonics technologia umożliwia szybkie i precyzyjnie czyszczenie wszelkiego rodzaju powłok. Głębokość ablacji można kontrolować, co jest szczególnie istotne, jeśli chcemy usunąć tylko części wielowarstwowego systemu malarskiego.

Proces czyszczenia jest w pełni precyzyjny, a wszystko to ma na celu osiągnięcie jak najlepszego efektu końcowego czyszczonych materiałów oraz zwiększenia wydajności i obniżenia kosztów z tym związanych.


OFERTA

Firma ALC Photonics swoją ofertę kieruje zarówno do przedsiębiorstw, jak też do osób indywidualnych. Wszędzie, gdzie niezbędny jest proces czyszczenia, który nie wpływa negatywnie na materiał. Proces ten jest odpowiedni do zastąpienia tradycyjnego stosowania chemikaliów lub systemów czyszczenia strumieniowo-ściernego.

Naszym klientom zapewniamy wysoce skuteczne usługi czyszczenia laserowego. Nasze lasery to urządzenia mobilne, dlatego nasze usługi świadczymy w dowolnym miejscu wskazanym przez klienta.

ALC Photonics to gwarancja wysokiej jakość świadczonych usług oraz przejrzyste ceny wyceniane indywidualnie pod każde zlecenia.

Co wyróżni usługi czyszczenia laserem? Bardzo mocne, ale krótkie impulsy laserowe, powodują niskie efekty termiczne na materiał bazowy, przez co czyszczenie odbywa się delikatnie, bez uszkodzeń materiału i bez zmiany jego geometrii.

Metoda ta jest absolutnie przyjazna środowisku naturalnemu. Czyszczenie laserem w imponujący sposób zmniejsza koszty produkcji i serwisu (krótkie czasy czyszczenia – ograniczenie przestojów, wysoka dostępność bez konieczności inwestycji kapitałowych ze strony klienta).

Tradycyjnie stosowane metody czyszczenia maszyn umożliwia usunięcie około 75% zabrudzeń. Laser stosowany przez ALC Photonics umożliwia usunięcie ich w 99%, bez żadnych uszkodzeń czyszczonej powierzchni.

Jednym z głównych odbiorców naszych usług to firmy używające maszyny, w których ważnym elementem jest czystość powierzchni (rolki dociskowe drukarskie, formy do opon, różne formy odlewnicze), zakładów zajmujących się renowacją starych samochodów oraz zabytków ( czyszczenie powierzchni pokrytych farbami, skorodowanych cało-powierzchniowo lub wybiórczo).

Bardzo skutecznie usuwamy również różnego rodzaju powłoki, np. powierzchnię żywicy obrabianej, olej, brud, korozję, farby, lakiery.

ALC Photonics również skutecznie i szybko wyczyści komponenty elektroniczne, silniki mechaniczne i elektryczne, zabytki kulturowe, ruchome schody, elewacje kamienne, oraz różnego rodzaju pomniki, figury nie tylko z materiałów twardych ale również z piaskowców oraz murale, metale itp.

Nasza usługa znajduje zastosowanie w przemyśle formowania, stoczniowym, przetwórstwie spożywczym, przemyśle petrochemicznym oraz we wszystkich branżach, w których ważnym elementem jest czystość powierzchni.



STOSOWANA TECHNOLOGIA:

Podczas, gdy aplikacje do spawania, wiercenia lub cięcia laserem są znane od lat, laserowe czyszczenie powierzchni jest wciąż uważane za technologię niszową. Wiadomo od dawna, że proces jakim jest ablacja laserowa, zdolny jest do skutecznego usuwania większości materiałów organicznych
Ablacja laserowa to proces usuwania materiału ze stałej (lub czasami ciekłej) powierzchni poprzez napromieniowanie wiązką laserową . Przy niskim strumieniu lasera materiał jest ogrzewany przez pochłoniętą energię lasera i odparowuje lub sublimuje .

Jednym z głównych problemów związanych z większością konwencjonalnych technologii czyszczenia jest zużycie substratu i negatywny wpływ na środowisko. Czyszczenie strumieniowo-ścierne uszkadza delikatne powierzchnie i wytwarza znaczne ilości odpadów. Używanie rozpuszczalników chemicznych obejmuje ciekłe odpady i potencjalnie niebezpieczne opary

Laserem jesteśmy w stanie w sposób szybki, precyzyjny i w pełni kontrolowany usuwać wszelkiego rodzaju powłoki. Głębokość ablacji można kontrolować , dzięki czemu możliwe jest selektywne usuwanie powłok. Jest to szczególnie ważne, jeśli mają zostać usunięte tylko części wielowarstwowego systemu malarskiego, na przykład tylko warstwa nawierzchniowa, a nie podkład.

Bardzo krótkie impulsy laserowe usuwają powłoki tak szybko, że otaczający materiał pochłania bardzo mało ciepła i przy ustawieniach prawidłowych parametrów wiązki, nie ma żadnego ryzyka uszkodzenia materiału czyszczonego. Nie stosuje się również żadnych rozpuszczalników, chemikaliów ani ścierniw, tym samym proces jest przyjazny dla środowiska a operatorzy nie są narażeni na żadne szkodliwe czynniki. Do czyszczenia potrzebny jest tylko laser i prąd.

Kategorie powiązane z wpisem

Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie