Kafito Polski

Więcej się ruszać i zdrowiej jeść – postanowienia noworoczne Polaków AD 2019

Wpis należy do
użytkownika:
ms6
avatar
przejmij wpis »
Aktywny tryb życia i zdrowe nawyki mają dla Polaków coraz większe znaczenie. Wśród osób, które będą robić noworoczne postanowienia, aż 28 proc. zamierza więcej się ruszać, 26 proc. chce rzucić palenie, 23 proc. planuje zadbać o zdrowsze jedzenie, a 18 proc. chce schudnąć – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie cateringu dietetycznego LightBox. Postanowienia noworoczne robi jedna trzecia Polaków.
WWW: http://lightbox.pl

Opis firmy

Szczupła sylwetka jest ważna, a zdrowe odżywianie jeszcze ważniejsze
20 proc. kobiet planujących noworoczne postanowienia zamierza w 2019 roku schudnąć. Taki sam cel stawia sobie 15 proc. mężczyzn i to pomimo, że według ostatnich szacunków nadmierną masę ciała ma w Polsce ponad 60 proc. panów i wyraźnie mniej, bo ok. 50 proc. pań. Za to aż 24 proc. mężczyzn i 22 proc. kobiet chce zdrowiej się odżywiać.
– To dobrze, że dla Polaków ważne staje się właściwe odżywianie, bo jest ono podstawą zdrowia na długie lata. Szczególnie cieszy rosnąca świadomość roli zdrowego odżywiania u mężczyzn – mówi Małgorzata Chylewska, dietetyk LightBox. – Jeśli połączymy to z aktywnością fizyczną, jest szansa, że statystyki otyłości i chorób cywilizacyjnych przestaną rosnąć. Oby tylko postanowienia noworoczne przełożyły się na faktyczną zmianę nawyków – dodaje Małgorzata Chylewska.
Więcej ruchu, mniej papierosów
W noworocznych planach widać rosnącą świadomość, że na dobrą formę trzeba zapracować. Wśród osób, które zrobią postanowienia noworoczne, aż 33 proc. mężczyzn i 24 proc. kobiet zamierza w przyszłym roku więcej się ruszać. Jednocześnie 29 proc. panów i 24 proc. pań chce rzucić palenie.
Noworoczne priorytety kobiet i mężczyzn
Pierwsze miejsca na liście priorytetów u kobiet, które mają już noworoczne postanowienia, to:
1. Więcej się ruszać i rzucić palenie – po 24 proc.
2. Zadbać o zdrowsze jedzenie – 22 proc.
3. Schudnąć i spędzać więcej czasu z rodziną – po 20 proc.
U mężczyzn pierwsza trójka noworocznych priorytetów wygląda następująco:
1. Więcej się ruszać – 33 proc.
2. Rzucić palenie – 29 proc.
3. Zadbać o zdrowsze jedzenie – 24 proc.
Z badania wynika, że postanowienia noworoczne robi 31 proc., a więc prawie jedna trzecia Polaków.

Kategorie powiązane z wpisem

Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie