Kafito Polski

Centrum Handlowe MOZAIKA Kraków

Wpis należy do
użytkownika:
Ewa Stępniewicz
avatar
przejmij wpis »
MOZAIKA KRAKÓW to nowoczesne sąsiedzkie centrum zakupów i usług, które w całkiem nowej koncepcji otworzono w grudniu 2021 r. MOZAIKA KRAKÓW to kilkanaście sklepów i punktów usługowych różnych branż, umożliwiających szybkie i komfortowe załatwienie wielu spraw oraz zakupów. Są wśród nich m.in. supermarket Kaufland z szerokim wyborem żywności i towarów przemysłowych, a także inne doskonale znane sieci, m.in. market budowlany OBI, elektromarket RTV Euro AGD, sieć obuwnicza Deichmann czy drogeria Rossmann. MOZAIKA KRAKÓW jest położona w dzielnicy Bieżanów-Prokocim, przy mocno uczęszczanej i świetnie skomunikowanej trasie w kierunku Wieliczki. W pobliżu znajduje się węzeł autostradowy Kraków-Wielicka oraz przystanki komunikacji miejskiej.
WWW: http://www.krakow.galeriamozaika.pl/

Adres:

MOZAIKA
Wielicka 259 , 30-663 Kraków
tel.: +48 504 108 936

Opis firmy

Kraków, 13 maja 2022 r.
MOZAIKA PO RAZ KOLEJNY POMAGA UNIWERSYTECKIEMU SZPITALOWI DZIE-CIĘCEMU W KRAKOWIE
Pomoc i zabawa w jednym, czyli „zakręcona” skarbona w MOZAICE
MOZAIKA – centrum codziennych zakupów w Krakowie – po raz kolejny angażuje się w pomoc na rzecz lokalnej społeczności. Tym razem wyjątkowa skarbonka stanęła w strefie restauracyjnej centrum. W ten sposób rozpoczęła się zbiórka pieniędzy dla Uniwersytec-kiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, znajdującego się po sąsiedzku.
Na terenie centrum MOZAIKA z daleka widoczna jest specjalnie oklejona skarbona. Jest ona lejkiem grawitacyjnym, a wrzucenie do niej pieniędzy zapewnia pomagającym sporo zabawy. Pomysł oparty został na prawie fizyki (Prawo Keplera) i polega na wprawieniu monety w spiralny ruch. Jeśli wypuścimy ją równolegle do krawędzi (co umożliwia specjalnie zamontowana prowadnica), moneta wiruje około 30 sekund, by z charakterystycznym brzękiem spaść do kasetki wewnątrz urządzenia.
– Widzieliśmy na własne oczy, jak klienci MOZAIKI zaglądali do kieszeni i torebek w poszukiwaniu więk-szej liczby monet, aby po raz kolejny zobaczyć i pokazać dzieciom wirujący taniec w wykonaniu orła i reszki. MOZAIKĘ definiujemy jako wygodne miejsce zakupów „po sąsiedzku”. I ta zasada właśnie powo-duje, że nie spuszczamy z oka Szpitala Dziecięcego w krakowskim Prokocimiu. W nowej odsłonie po przebudowie centrum działamy już piąty miesiąc, i po raz kolejny podjęliśmy inicjatywę na rzecz tej pla-cówki – mówi Joanna Kwolek, dyrektor Mozaiki Kraków.
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy, który znajduje się kilkaset metrów od centrum, był jednym z pierwszych beneficjentów MOZAIKI. Zgodnie z podpowiedzią szpitalnej Fundacji „O Zdrowie Dziecka”, centrum w grudniu minionego roku wyposażyło świetlicę dziecięcą w sprzęt elektroniczny, w tym konsole Xbox wraz z akcesoriami i kodami dostępu do gier on-line. Ostatnio również poprzez kampanię połączoną z wystawą, prezentującą lokalne organizacje pozarządowe, namawiała swoich klientów na przekazanie 1 proc. podatku na fundację działającą przy szpitalu dziecięcym.
– Teraz chcemy, aby pieniądze wrzucane podczas zakupów trafiły do szpitalnej fundacji i znowu zaspa-kajały potrzeby najmłodszych pacjentów. Szpital Dziecięcy w Krakowie od prawie 60 lat ratuje zdrowie i życie najciężej chorych dzieci z całego kraju, i dlatego wymaga nieustannych nakładów, pozwalających na zakupy najnowszych urządzeń medycznych. Podobne „zakręcone” skarbonki znajdują się również na terenie szpitala, i tylko z ostatnio zakończonej zbiórki udało się zakupić nową wagę niemowlęcą ze wzro-stomiarką dla Poradni Gastrologicznej. Liczymy na podobny efekt i na duże zainteresowanie takim wsparciem naszych klientów i najemców. Wiem, że już niedługo również pochwalimy się efektem naszej zbiórki – dodaje Joanna Kwolek, dyrektor Mozaiki Kraków.
Skarbonka na terenie MOZAIKI będzie dostępna do końca roku.

O GALERII MOZAIKA
Mozaika jest położona w krakowskiej dzielnicy Bieżanów-Prokocim – bardzo uczęszczanej i świetnie skomunikowanej części miasta, przy trasie w kierunku Wieliczki, z doskonałym dostępem do komuni-kacji miejskiej, w tym tramwajowej, a także indywidualnej samochodowej. Pobliski węzeł autostra-dowy A4 znacznie zwiększa strefę zasięgu centrum. Klientami Mozaiki będą więc nie tylko mieszkańcy ok. 65-tysięcznej XII dzielnicy miasta, lecz także osoby często tędy przejeżdżające.
Wśród najważniejszych najemców MOZAIKI znajdują się: nowoczesny sklep Kaufland o pow. 7400 m kw., duży market budowlany OBI, a także kilku innych wiodących najemców, w tym: Rossmann, Deichmann, RTV Euro AGD, Maxi Zoo. W MOZAICE jest także strefa food court, w której klienci znajdą nowoczesne koncepty gastronomiczne.
4FI – polsko-niemiecka grupa inwestycyjna – stworzyła MOZAIKĘ po przejęciu obiektu od TESCO.
W procesie zmian lokalny zespół 4FI wspierany był przez BNP Paribas Real Estate Poland, który
odpowiada za wynajem i zarządzanie nieruchomościami.
O FIRMIE 4FI
Firma 4FI została założona w 2016 roku i inwestuje w trzech obszarach: nieruchomości, rozwijających się korporacji oraz fitness, zdrowia i stylu życia. Z dawnego biura rodzinnego powstała platforma inwe-stycyjna z oddziałami we Frankfurcie, Berlinie i Warszawie. Głównymi udziałowcami 4FI są dwaj nie-mieccy przedsiębiorcy, którzy mają ponad 20-letnie doświadczenie w branży nieruchomości.
Dziś portfel nieruchomości grupy obejmuje kilka aktywów w Polsce i Niemczech, które przechodzą transformację, tworząc nowoczesne sąsiedzkie centra zakupów – porównywalne z tym w Krakowie (MOZAIKA).

Kategorie powiązane z wpisem

Własne artykuły

MOZAIKA GRA Z ORKIESTRĄ I PUSZKA WOŚP STOJĄCA W GALERII SIĘ ZAPEŁNIA
MOZAIKA PRZYJAZNA RODZINOM Z DZIEĆMI
MŁODE TALENTY W PRZETRZENI KRAKOWSKIEJ MOZAIKI

auta uzywane na raty

BEZ ZBĘDNYCH FORMALNOŚCI ! Do zakupu samochodu wystarczy dowód osobisty, prawo jazdy oraz pierwsza wpłata! Fast-cars.pl, Zadzwoń tel. 511-777-117

fast-cars.pl

Znany pastor paweł chojecki jest założycielem i redaktorem naczelnym telewizji internetowej i miesięcznika „Idź Pod Prąd”.

pawelchojecki.pl
Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie