Kafito Polski

30 lat CEIC

Wpis należy do
użytkownika:
Weronika Kasprzyk
avatar
przejmij wpis »
30 lat CEIC – czołowego dostawcy alternatywnych danych na temat rynków wschodzących Mija 30 lat od powstania CEIC, platformy analitycznej wiodącego dostawcy danych makroekonomicznych i informacji dla najszybciej rozwijających się gospodarek świata – ISI Emerging Markets Group. Pierwsza siedziba firmy znajdowała się w Hongkongu. Organizacja początkowo dostarczała trudno dostępne dane dotyczące Chin. Obecnie eksperci CEIC analizują informacje obejmujące ponad 200 krajów na całym świecie.
WWW: http://info.ceicdata.com/en-products-global-database

Opis firmy

Mija 30 lat od powstania CEIC, platformy analitycznej wiodącego dostawcy danych makroekonomicznych i informacji dla najszybciej rozwijających się gospodarek świata – ISI Emerging Markets Group. Pierwsza siedziba firmy znajdowała się w Hongkongu. Organizacja początkowo dostarczała trudno dostępne dane dotyczące Chin. Obecnie eksperci CEIC analizują informacje obejmujące ponad 200 krajów na całym świecie.

24 maja 2022 – CEIC przez lata budował reputację i stał się niezbędnym narzędziem organizacji z różnych sektorów dzięki skrupulatnemu doborowi najlepszych źródeł danych i zrozumieniu, które z nich są najważniejsze dla użytkowników. Firma stale rozwija sieć lokalnych ekspertów, aby skutecznie identyfikować informacje, których potrzebują klienci. CEIC wypracował również rygorystyczny proces weryfikacji i standaryzacji, tak aby prezentowane dane były wiarygodne. To właśnie umiejętna selekcja, a nie jedynie proste agregowanie informacji sprawiło, że CEIC stał się kluczowym narzędziem do tworzenia prognoz ekonomicznych w organizacjach na całym świecie. Jest dedykowaną platformą makroekonomiczną wybieraną przez ekonomistów, analityków, inwestorów, pracowników naukowych i urzędników państwowych. Drugą marką ISI Emerging Markets Group jest EMIS, platforma zawierające wrażliwe i trudno dostępne dane o firmach, branżach i krajach rynków wschodzących.

CEIC nieustannie uzupełnia swoje zasoby o nowe rodzaje informacji, aby zapewnić klientom lepszy i szybszy wgląd w rozwój sytuacji gospodarczej. Pandemia COVID-19 pokazała, jak ważny dla zrozumienia procesów gospodarczych jest dostęp do danych alternatywnych i tych o wysokiej częstotliwości.

Użytkownicy platformy CEIC coraz częściej łączą tradycyjne i alternatywne źródła danych, aby uzyskać natychmiastowy wgląd w aktualne kwestie, takie jak: perspektywa stagflacji (jednoczesnej inflacji i stagnacji gospodarczej) w głównych gospodarkach, wpływ chińskiej polityki dotyczącej COVID-19 na gospodarkę krajową i globalną oraz zmian klimatycznych na stabilność gospodarczą. Potrzeba szybkiego pozyskiwania informacji doprowadziła do tego, że firma intensywnie inwestuje w rozwój nowych baz danych. Oto kilka przykładów tematów i rodzajów danych, które można znaleźć na platformie CEIC:
• Podstawowe wskaźniki makroekonomiczne – PKB, inflacja, stopy procentowe
• Dane handlowe – dane wysokiej częstotliwości dotyczące importu i eksportu
• Trendy w mobilności – ruch lotniczy i transport publiczny
• Konsumpcja i produkcja – transakcje dokonywane przy użyciu kart kredytowych, produkcja towarów
• Rynek pracy – oferty pracy i wakaty, wnioski o świadczenia
• Łańcuch dostaw – dane kontenerowe i portowe oraz transport towarowy
• Ceny – energii i żywności w czasie rzeczywistym
• Środowisko – jakość powietrza i emisja dwutlenku węgla
• Nieruchomości – ceny i transakcje, wnioski o kredyt hipoteczny

„Potrzeby informacyjne dotyczące rynków wschodzących dramatycznie ewoluowały w ciągu 30 lat istnienia CEIC. Zawsze wyprzedzaliśmy konkurencję w dostarczaniu danych, które są najważniejsze dla naszych klientów. Ciągle inwestujemy zarówno w bazy danych alternatywnych, jak i wysokiej częstotliwości. Informacje te mają coraz większe znaczenie dla ekonomistów i specjalistów inwestycyjnych. Cieszymy się, że pomagamy naszym klientom zrozumieć dynamikę rynków wschodzących” – mówi Steve Pulley, CEO w ISI Emerging Markets Group.
Komentarze przedstawicieli Rady Użytkowników CEIC dotyczące rosnącego znaczenia danych alternatywnych i wysokiej częstotliwości:
„W przyszłości modele makroekonomiczne będą w większej mierze opierały się na danych alternatywnych, mikroekonomicznych oraz wysokiej częstotliwości, co pozwoli uzyskać bardziej precyzyjny obraz sytuacji” – tłumaczy Stephen Mathai-Davis, CFA, założyciel i CEO Q.ai.
„Dane wysokiej częstotliwości są wyjątkowo cenne, gdy sytuacja na rynku jest niestabilna” – podkreśla Kumagai Shotaro, Senior Economist w Japan Research Institute.
„Trudno jest śledzić wzorce konsumpcyjne wykorzystując tradycyjne dane. Dlatego dane alternatywne są kluczowe w mojej pracy” – wyjaśnia Seng Wun, ekonomista w CIMB Private Banking.

Więcej informacji na dedykowanej stronie: https://info.ceicdata.com/en-products-global-database.

Kategorie powiązane z wpisem

Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie