Kafito Polski

Encyklopedia Zdrowia - co trzeba wiedzieć aby zachować zdrowie.

Wpis należy do
użytkownika:
pey
pey
przejmij wpis »
Serwis informacyjny poświęcony zdrowiu, opracowywany przez lekarzy. Codziennie nowe wiadomości. Anatomia człowieka, encyklopedia badań, chorób i leków.
WWW: http://zdrowie.med.pl

Opis firmy

Czym jest zdrowie ?
Według definicji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zdrowie to dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny. Warto zwrócić uwagę, że zgodnie z powyższą definicją zdrowie to coś więcej niż tylko brak choroby. Stan zdrowia to stan pewnego, trudnego do jednoznacznego określenia, komfortu, w którym nasze ciało i umysł funkcjonują prawidłowo i harmonijnie.

Co robić by komfort ten osiągnąć i utrzymać ?
Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Szukać jej należy w szeroko pojętej problematyce profilaktyki zdrowia.
Na stronach naszego serwisu pragniemy przybliżyć Państwu te zagadnienia w możliwie prosty i przejrzysty sposób.
Dlatego zwróciliśmy się do ekspertów w swoich dziedzinach, wybitnych lekarzy i nauczycieli akademickich z prośbą o opracowanie poszczególnych rozdziałów i współpracę w rozwijaniu naszego serwisu. Autorzy serwisu posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także ogromną praktykę zarówno w leczeniu jak i w nauczaniu.
Staraliśmy się unikać hermetycznego, medycznego żargonu tak aby przedstawiane zagadnienia były zrozumiałe dla osób spoza kręgu medycyny.
Tworząc strukturę serwisu opieraliśmy się na "Encyklopedii badań medycznych" (wyd.: Wydawnictwo Medyczne MAKmed s.c. i Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe; wyd. I, 1996).
Każdy rozdział poświęcony jest innemu układowi organizmu lub zagadnieniu o charakterze ogólnoustrojowym ( na przykład ból przewlekły).

W ramach rozdziału omawiane są podstawy anatomii czyli budowy i fizjologii czyli funkcjonowania narządów, podstawowe objawy najczęstszych schorzeń, badania poszczególnych narządów oraz leczenie.
Znajomość podstaw anatomii i fizjologii pozwoli lepiej zrozumieć funkcjonowanie poszczególnych organów i układów. Można powiedzieć, że ten podrozdział stanowi swoistą "instrukcję obsługi". Dlatego szczerze zachęcamy do zapoznania się z jego treścią, napisaną przystępnym językiem.
Podrozdział poświęcony objawom chorobowym danego narządu lub układu informuje o najczęstszych symptomach, ich znaczeniu i powadze. Nie jest w żadnym razie podręcznikiem samodzielnego leczenia.
W podrozdziale poświęconym badaniom opisane są najczęściej stosowane testy i badania diagnostyczne. Ta część serwisu jest rodzajem przewodnika, który pozwala zdobyć wiedzę o poszczególnych badaniach, o tym jak się do nich przygotować, aby wynik badania był wiarygodny, jak wygląda samo badanie i jak należy się zachowywać po jego zakończeniu.

Niektóre rozdziały poświęcone są zagadnieniom ogólnoustrojowym, czyli takim, które dotyczą całego organizmu. Przykładem takiego zagadnienia jest przewlekły ból.

Nasz serwis będzie stale rozbudowywany. Chcemy tworzyć nowe rozdziały i rozszerzać istniejące o nowe informacje, zgodnie z najnowszymi zdobyczami medycyny, diagnostyki i terapii. Chcemy informować Państwa o nowych lekach, nowych metodach terapii. Autorzy serwisu poszukują dla Państwa nowości w polskim i światowym piśmiennictwie medycznym.
Chcemy także, by serwis miał charakter otwarty, by Państwo włączyli się w jego redagowanie. Oczekujemy na pytania, na które będziemy starali się znaleźć odpowiedzi, na problemy, które będziemy dla Państwa rozwiązywać.
Co miesiąc pojawiać się będzie "Temat miesiąca", poświęcony jednemu, ważnemu społecznie zagadnieniu.

Kategorie powiązane z wpisem

Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie