Kafito Polski

Gotowe projekty domów letniskowych i jednorodzinnych - P.H.U. STARBUD

Wpis należy do
użytkownika:
pey
pey
przejmij wpis »
Projekty domów letniskowych oraz plany domów jednorodzinnych.
WWW: http://www.male-domy.com.pl/starbud.html

Opis firmy

Oferujemy Państwu atrakcyjne projekty domów letniskowych i jednorodzinnych oraz plany domów, wydane w Katalogu Małe Domy, o powierzchni użytkowej budynków nie przekraczającej w zasadzie 150 m2. Projekty i plany domów letniskowych oraz jednorodzinnych zawarte zostały w palecie 40 projektów autorstwa znanych krakowskich architektów.

Może ktoś zapytać, dlaczego projekty "małych domów"? Odpowiedź jest właściwie prosta, składają się na nią dwa główne motywy. Po pierwsze dlatego, że ceny domów są bardzo wysokie. Nie każdego stać na większy dom, ba, nie stać na taki dom większości ludzi... A po drugie, w każdym niemal człowieku zakodowane jest marzenie o własnym "piede a terre" ("miejscu na ziemi") - jak mówią Francuzi - a własny, nawet mniejszy dom, jest tego marzenia najlepszym urzeczywistnieniem.

Dom zresztą nie musi być duży, z wielu powodów. Jeden z najwybitniejszych na świecie współczesnych architektów Alwar Hugo Aalto, reprezentujący słynącą z funkcjonalności domów - architekturę fińską, powiedział kiedyś: "Każdą liczącą nie więcej niż 5 osób rodzinę można pomieścić wygodnie na powierzchni 50 m2, pod warunkiem, że zostanie ona zaprojektowana indywidualnie pod potrzeby każdego z członków tej rodziny". Plany domów jednorodzinnych i projekty domów letniskowych wybieramy właśnie indywidualnie, mając na względzie potrzeby każdego z przyszłych mieszkańców. W dodatku dom jest to struktura cudownie rozciągliwa, elastyczna, pozwalająca na pomieszczenie niezliczonej ilości rzeczy (a to na strychu, a to w przyziemiu, a to w garażu), tak dokuczliwie uwierających na powierzchni blokowego mieszkania. Nie wspominamy już cenach utrzymania dużych domów czy to mieszkalnych, czy to domów letniskowych. Wiadomo, że im mniejszy dom, to mniejsze koszty ogrzewania, mniej powierzchni do sprzątania, mniej kłopotów pod wieloma względami.

Kategorie powiązane z wpisem

Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie