Kafito Polski

FDPL Sp. z o.o. Fińskie domy modułowe

Wpis należy do
użytkownika:
antoniolazi
avatar
przejmij wpis »
Firma FDPL współpracuje z fińskim koncernem PRT-Forest Oy, który od ponad 40 lat produkuje energooszczędne domy modułowe znane pod marką JukkaTalo. Nasze domy modułowe buduje się szybko i tanio; są one trwałe, ciepłe, energooszczędne i funkcjonalne.
WWW: http://www.fdpl.eu

Adres:

FDPL
Zbąszyńska 2b, 91-341 Łódź
tel.: 426581555, fax.: 422985391

Opis firmy

Domy modułowe Jukka-Talo

Firma FDPL Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem domów modułowych marki Jukka-Talo produkowanych przez fińskiego potentata w tej branży, przedsiębiorstwo Pyhännän Rakennustuote Oy, które jest częścią dużego fińskiego koncernu PRT-Forest Oy.
Wsparcie ze strony tego potężnego koncernu, obszerna wiedza w zakresie budownictwa i materiałów budowlanych oraz zastosowanie najbardziej nowoczesnych technologii i najlepszych materiałów, uczyniło markę handlową Jukka-Talo wzorem jakości na rynku.
Na przestrzeni wielu lat domy jednorodzinne i letniskowe Jukka-Talo były jedyną sprzedawaną w Finlandii, wytwarzaną z prefabrykatów, marką domów. Obecnie produkowanych i wznoszonych jest ponad 1600 domów rocznie.

Historia Jukka-Talo

Przedsiębiorstwo Pyhännän Rakennustuote Oy zostało założone w 1968 roku.
Swoją działalność rozpoczęło od budowy domków letniskowych na zlecenie samorządów lokalnych. W 1973 roku Pyhännän Rakennustuote Oy zainwestowało we własny tartak i po roku firma skupiła się na produkcji domów jednorodzinnych. Tak powstała marka Jukka-Talo, która w 1981 roku zajęła pierwszą pozycję na rynku fińskim.

Rok później przedsiębiorstwo powróciło do korzeni, nabywając Kontiotuote, firmę produkującą domki letniskowe z bali. W 1989 roku, dzięki zakupowi tartaku w Pyhäsalmi, znacznie zwiększono produkcję tarcicy a więc i możliwości produkcyjne firmy. W 1992 roku przedsiębiorstwo nabyło spółkę Mellamino produkującą meble kuchenne. Nazwę spółki zmieniono później na Mellano i jest to obecnie największy producent elementów zabudowy kuchennej w Finlandii.W 1994 roku zakupiono Lappi-talot Oy, firmę produkującą tradycyjne domki fińskie.

W 1998 roku przedsiębiorstwo z filiami przeobraziło się w koncern i zmieniło nazwę na PRT-Forest Oy. Tartak otrzymał nazwę PRT-Wood Oy. Dodatkowo utworzono spółkę PRT-Lami Oy, zajmującą się produkcją wyrobów ze sklejki. Następnie z przedsiębiorstwa Pyhännän Rakennustuote Oy wyodrębniono jeszcze zakład produkcji okien – Piklas Oy, a Pyhännän Rakennustuote Oy skoncentrowało się na produkcji domów.

W ten sposób Pyhännän Rakennustuote Oy ponownie stało się przedsiębiorstwem produkującym domy jednorodzinne.

Tak oto z przedsiębiorstwa produkującego początkowo domy Jukka-Talo powstał wieloprofilowy koncern, którego moc produkcyjna wynosi 3500 domów jednorodzinnych i letniskowych rocznie.
Sprzedaż na tak wysokim poziomie i rozbudowane zaplecze produkcyjne koncernu PRT-Forest Oy umożliwia utrzymanie atrakcyjnych cen.

Kategorie powiązane z wpisem

kurs pierwszej pomocy rzeszów podstawowy sprawdź opinie i opis produktu zobacz inne prezenty przeżycia atrakcje najtańsze najlepsze oferty

Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie