Kafito Polski

Cechy III filaru emerytalnego

Wpis należy do
użytkownika:
klaudia1813
avatar
przejmij wpis »
<a href="http://www.3-filar.com">Emerytura</a> to nie błahostka! Już dziś weź przyszłość w swoje ręce! Znajdziesz tutaj wszystko na temat emerytur, ich <a href="http://www.3-filar.com">rodzaje,</a> cechy. Pomożemy Ci wyliczyć wysokość rent i emerytur.
WWW: http://www.3-filar.com

Opis firmy

W<a href="http://www.3-filar.com"> III filarze</a> można ubezpieczać się na starość na różne sposoby. Najbardziej atrakcyjną i dla pracowników i dla pracodawców formą ubezpieczenia będą jednak <a href="http://www.3-filar.com/ppe/pracownicze_programy_emerytalne">pracownicze programy emerytalne</a>.

Pracodawca może realizować program w jednej z czterech form:

- wykupić w firmie ubezpieczeniowej na życie grupowe ubezpieczenie dla pracowników

- opłacać składkę za pracowników w towarzystwie ubezpieczeń wzajemnych

- wnosić wpłaty na zakup jednostek uczestnictwa funduszu inwestycyjnego

- utworzyć pracowniczy <a href="http://www.3-filar.com">fundusz emerytalny</a> i wpłacać do niego składki za pracowników.

Aby założyć taki program, pracodawca jest zobowiązany umożliwić udział w nim co najmniej połowie pracowników. Uczestnictwa w programie nie może zabronić żadnemu ze swoich pracowników, którzy ukończyli 18 rok życia i są zatrudnieni nie krócej niż trzy miesiące. W zakładowym programie może też uczestniczyć sam pracodawca.

Program może założyć pracodawca lub kilku pracodawców zatrudniających co najmniej 5 pracowników, a jeżeli prowadzi działalność gospodarczą nieprzerwanie przez 3 lata, to wystarczy do założenia programu już 3 pracowników.

Jeśli pracownik uczestniczący w programie zmieni pracę, środki z programu zostaną przeniesione do programu w nowym zakładzie. Nowy program nie może odmówić przejęcia jego środków. W sytuacji gdy w nowym zakładzie nie ma programu, to zgromadzone przez pracownika wkłady zostaną mu wypłacone.

W przypadku likwidacji zakładu pracodawca powinien zapewnić zawarcie umowy z nowym towarzystwem emerytalnym lub zakładem ubezpieczeń. Jeżeli pracodawca nie będzie w stanie zapewnić zawarcia nowej umowy nastąpi wypłata zgromadzonych przez pracowników wkładów. Jeżeli pracownik jest uczestnikiem kilku programów nastąpi wypłata transferowa.

Do programu może przystąpić:

- pracownik zatrudniony na cały etat

- pracownik zatrudniony na część etatu

- pracownik zatrudniony na umowę agencyjną

- pracownik zatrudniony na podstawie powołania i mianowania

- osoby prowadzące działalność na własny rachunek

- pracownik wydelegowany przez zakład pracy do pracy za granicą

Kategorie powiązane z wpisem

Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie