Chirurg plastyczny (Zielona Góra) – postaw na wiedzę i doświadczenie


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Chirurg plastyczny (Zielona Góra) – postaw na wiedzę i doświadczenie
2024-03-21
Chirurgia plastyczna to jedna z najstarszych dziedzin medycyny. W ostatnich latach bardzo mocno się rozwinęła. Pomaga pacjentom uporać się z różnymi niedoskonałościami urody oraz leczeniem wad wrodzonych.

Operacje plastyczne rekonstrukcyjne, np. rekonstrukcja piersi po mastektomii, korekcja blizn i korekcja deformacji uszu to przykładowe zabiegi, na które decydują się pacjenci. Jakie są jedne z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej? Dlaczego przed zabiegiem warto porozmawiać ze specjalistą chirurgii plastycznej? Odpowiadamy w naszym artykule!

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:
 1. Chirurgia plastyczna i chirurgia estetyczna – popularne zabiegi
 2. Plastyka powłok brzucha – abdominoplastyka
 3. Liposukcja – podstawowe informacje
 4. Chirurg plastyczny (Zielona Góra) – prywatny gabinet chirurgii plastycznej

Przed operacją plastyczną lub zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej zastanów się, czy interwencja w wygląd ciała jest uzasadniona i potrzebna.Chirurgia plastyczna i chirurgia estetyczna – popularne zabiegi

Chirurgia plastyczna zajmuję się poprawą wyglądu i funkcji ciała, które na skutek wrodzonych wad lub urazów zostały upośledzone. Z kolei chirurgia estetyczna zajmuje się poprawianiem wyglądu, który pogorszył się np. w wyniku przedwczesnego starzenia. Jedne z najbardziej znanych zabiegów, wykonywanych w jej ramach, to powiększenie biustu, plastyka brzucha, korekta powiek, operacje nosa, lifting twarzy oraz liposukcja pośladków. Klinika chirurgii (sprawdź tutaj: https://drjamont.pl/) to miejsce, w którym pacjenci mogą liczyć na najwyższe standardy operacyjne.Plastyka powłok brzucha – abdominoplastyka

Zabiegi konturowania powłok ciała to jeden z najpopularniejszych wyborów z zakresu chirurgii plastycznej. To doskonały sposób na zatroszczenie się o problematyczne obszary będące odporne na wszelkie diety czy ćwiczenia fizyczne. Dzięki nim można poprawić wygląd miejsc, w których widać utratę jędrności oraz gładkości. Procedura liftingu ciała może być również stosowana po masywnej utracie wagi, np. po operacji bariatrycznej, aby pomóc skórze dopasować się do nowego kształtu ciała.

Powody, dla których pacjenci decydują się na operację plastyczną powłok brzusznych, są różne. Najczęstsze z nich to:

 • Rozciągnięte, wiotkie fałdy brzucha i rozstępy po ciąży, które ciężko usunąć za pomocą ćwiczeń fizycznych na siłowni, diety i zabiegów kosmetycznych.
 • Znaczna utrata wagi oraz „brak dopasowania” skóry do nowej sylwetki.


Liposukcja – podstawowe informacje

Liposukcja to wyjątkowo skuteczna metoda w pozbywaniu się tłuszczu z tych partii ciała, które trudno wyrzeźbić dzięki treningowi. Liposukcja pozwala estetycznie wyrzeźbić następujące obszary ciała:

 • biodra;
 • pośladki;
 • brzuch i talia;
 • wewnętrzne i zewnętrzne uda;
 • łydki oraz okolice kolan;
 • ramiona;
 • podbródek;
 • górna i dolna część pleców.


Chirurg plastyczny (Zielona Góra) – prywatny gabinet chirurgii plastycznej

Operacje plastyczne oraz zabiegi medycyny estetycznej to droga, którą podąża wiele osób. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zespołu medycznego oraz ciągłemu podnoszeniu kwalifikacji, zabiegi wykonywane w klinice (Dr Jamont – chirurgia plastyczna) dają nie tylko świetne efekty wizerunkowe. Przeprowadzając nowoczesne procedury zabiegowe specjaliści dbają o to, aby osiągnięte rezultaty były trwałe. Jednocześnie szczególną uwagę przykłada się do kwestii stanu zdrowia przed i po rekonwalescencji.

Podczas konsultacji lekarz przeprowadza dokładny wywiad medyczny z Pacjentem na temat jego stanu zdrowia, przebytych hospitalizacji, przyjmowanych leków, ewentualnych uczuleń i alergii. Ocenia się także czy proponowany przez Pacjenta zakres zabiegu jest z punktu medycznego i estetycznego odpowiedni i pozwoli uzyskać satysfakcjonujący efekt. Zastanów się jaki realny do spełnienia efekt zmiany danej części ciała chcesz uzyskać. Pamiętaj, że zmiana Twojego ciała powinna być Twoją świadomą decyzją- nie powinna być ona uwarunkowana oczekiwaniami osób trzecich.


Źródło fotografii: pixabay.com
Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl