Mętna woda w basenie - co robić?


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Mętna woda w basenie - co robić?
2024-04-03
W dzisiejszych czasach w zasadzie każdy może sobie pozwolić na mniejszy lub większy basen. Jeśli chodzi o baseny, to najczęściej są to produkty sezonowe, ustawiane na przykład w ogrodach.

Sam zakup basenu to dopiero początek obowiązków — przykładowo trzeba zadbać o to, by woda w basenie była stale czysta.  W artykule wyjaśniamy co robić, gdy pojawi się metna woda w basenie. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

 

 

1. Jakie są przyczyny mętnej wody w basenie?

2. Mętna woda — czy da się wyklarować wodę w basenie?

 

 

W każdym basenie powinna znajdować się czysta woda. Posiadanie basenu to nie tylko ogromna przyjemność, ale i troska o czystą wodę. Mętna woda w basenie zniechęca do kąpieli. Właściciel basenu ma do wyboru kilka środków dezynfekujących, które zagwarantują czystą wodę. Na pytanie mętna woda w basenie co zrobić, można odpowiedzieć, że w pierwszej kolejności można spróbować zapobiegać takim sytuacjom poprzez przykrywanie basenu oraz usuwanie liści i traw z powierzchni wody. Trzeba też używać preparatów do dezynfekcji basenu. Regularne uzdatnianie wody może zapobiec powstawaniu osadu na dnie basenu. Konieczne jest stosowanie środków chemicznych zgodnie z zaleceniami producenta. Niewystarczająca ilość środka dezynfekującego nie usunie problemu, jakim mogą być obślizgłe ściany basenu. Natomiast przedawkowanie środków chemicznych może doprowadzić do podrażnienia błon śluzowych. Jakie są przyczyny mętnej wody w basenie?

Posiadanie basenu wiąże się z koniecznością wdrażania działań, które wpływają na poprawę krystaliczności wody. Na czystość wody mogą oddziaływać warunki pogodowe, wpadające do wody odpady roślinne, ilość osób korzystających z basenu oraz poziom chloru. Istotne jest też PH wody. Mętną wodę można  usunąć, przy czym w tym przypadku należy dokładnie wyczyścić cały basem wraz z akcesoriami. Korzystniejsze jest stosowanie odpowiednich preparatów, dzięki którym mętna woda w basenie przestaje być problemem. Może też chodzić o koszty napełnienia basenu wodą oraz o czas nagrzewania się wody. Przy polskich warunkach pogodowych prawdziwe upały trwają 2 - 3 tygodnie w skali całego sezonu.  Wymiana wody w pełni sezonu nie jest więc najlepszym rozwiązaniem.Mętna woda — czy da się wyklarować wodę w basenie?

Każdy może regularnie stosować środki, które mają za zadanie poprawę krystaliczności wody w basenie. Takie preparaty zawierają w swoim składzie między innymi chlor, stabilizator PH wody i środek zapobiegający występowaniu glonów. Preparaty dezynfekujące są wydajne. Można je kupić w opakowaniach o różnej pojemności. Skutecznie zablokują powstawanie osadu w basenie. 

 

 

Źródło fotografii: unsplash.com
Licencja: https://unsplash.com/license

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl