Medical Inventi z kolejnym zagranicznym patentem chroniącym FlexiOss


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Medical Inventi z kolejnym zagranicznym patentem chroniącym FlexiOss
2022-12-08
Projekt spółki zabezpieczony na rynku japońskim

Flagowy projekt biotechnologicznej spółki Medical Inventi otrzymał certyfikat zapewniający ochronę własności intelektualnej na japońskim rynku. Ochrona patentowa ma na celu zabezpieczenie sposobu wytwarzania i przez to samego produktu w Japonii i będzie obowiązywała do 2039 roku. Spółka jest obecnie na etapie podpisywania umów dystrybucyjnych na kluczowych dla FlexiOss® globalnych rynkach.

- Jesteśmy niezwykle zadowoleni z otrzymania ochrony patentowej na kolejnym tak dużym i kluczowym dla Azji rynku. Japońska gospodarka jest niezwykle rozwinięta i stawia na nowoczesne rozwiązania, co jest istotne, gdyż chcemy, aby nasz flagowy projekt był kojarzony z innowacyjnością. Uzyskanie patentu jest dopiero pierwszym etapem. Pokładamy w azjatyckich rynkach duże nadzieje na dystrybucję FlexiOss® i jeśli pojawią się odpowiedni partnerzy biznesowi przystąpimy do takich rozmów. Komercjalizacja naszego rozwiązania oraz patenty na kolejnych rynkach to nasz priorytet - mówi Maciej Maniecki, prezes zarządu Medical Inventi.

FlexiOss® to kompozyt kościozastępczy stosowany w ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który po wszczepieniu korzystnie integruje się z kością pacjenta wspierając proces odbudowy naturalnej tkanki kostnej. Eliminuje to konieczność powtórnej operacji w celu usunięcia implantu. Produkt prawnie chroni m.in. europejski patent Bioactive composite and process for the production of the bioactive composite, który gwarantuje aktywną ochronę na terenie Austrii, Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Anglii i Irlandii. Do grona rynków, na których FlexiOss® jest objęty ochroną patentową, 15 września bieżącego roku dołączyła Australia.

W ubiegłym miesiącu odbyła się Gala Przedsiębiorczości promująca innowacyjne projekty i rozwiązania, podczas której poznaliśmy laureatów IV edycji konkursu „Lider Innowacji". Konkurs miał na celu wyłonić autorów najlepszych pomysłów, którzy skutecznie i kreatywnie wykorzystują unijne wsparcie. Podczas gali organizowanej przez Lubelską Agencją Wspierania Przedsiębiorczości, spółka Medical Inventi otrzymała nagrodę w kategorii Medycyna i Zdrowie.

Nadesłał:

Redakcja News

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl