Purmo Cleverfit – inteligentny system rurowy do każdej instalacji


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Purmo Cleverfit – inteligentny system rurowy do każdej instalacji
2024-07-10
Firma Purmo jako lider rynkowy stale opracowuje i wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązań dla instalatorów, zapewniające najwyższą jakość, bezpieczeństwo instalacji i szybkość montażu.
Doskonałym przykładem jest system rurowy Purmo Cleverfit - kompletne i uniwersalne rozwiązanie dla instalatorów składające się z nowoczesnych i idealnie dopasowanych ze sobą produktów najwyższej jakości - nowej generacji rur, pełnej gamy kształtek wykonanych z mosiądzu i PPSU oraz profesjonalnych narzędzi.

System rurowy Cleverfit ma wiele zalet i innowacyjnych rozwiązań, ale podstawowym atutem dla instalatorów jest uniwersalność i kompatybilność poszczególnych elementów spełniających najwyższe standardy jakościowe. Znajdzie on swoje zastosowanie zarówno w instalacjach ogrzewania, chłodzenia oraz w instalacjach ciepłej i zimnej wody użytkowej, w tym także wody pitnej, co potwierdzone jest niemieckim certyfikatem DVGV oraz atestem PZH.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Inteligentne rozwiązania

Rury Cleverfit łączą w sobie zalety rur z tworzyw sztucznych oraz metalowych, a warstwa wewnętrzna i zewnętrzna wykonane są z PE-RT typu II. Wkładka aluminiowa pełni funkcję bariery antydyfuzyjnej, zapobiegając wnikaniu tlenu przez ścianki rury, co skutecznie chroni przed korozją metalowych elementów instalacji. Rury są elastyczne i zachowują nadany kształt. Także zaprasowywane kształtki mosiężne systemu Cleverfit dostępne są w bardzo szerokim zakresem średnic (16 - 63 mm), co pozwala wykonać instalacje również w większych obiektach. Ich bardzo istotną zaletą jest funkcja Leak Before Press - polega ona na tym, że przy niezaprasowanym połączeniu rury ze złączką występuje kontrolowany wyciek już przy ciśnieniu 1 bara. Chroni to wykonawcę przed ewentualnym błędem i kosztownymi konsekwencjami. Także złączki wyróżniają się unikatową konstrukcją - głębokie osadzenie dwóch o-ringów uniemożliwia ich uszkodzenie podczas wsuwania rury, a plastikowy pierścień zapobiega korozji elektrochemicznej na styku aluminiowej wkładki i mosiądzu oraz ułatwia dopasowanie. Dodatkowo materiał jest odporny na działania wysokiej temperatury oraz wytrzymały na naprężenia. Unikalnym i innowacyjnym rozwiązaniem jest także funkcja Multitool, która pozwala na zastosowanie pięciu różnych profili w szczękach zaciskowych do zaprasowywania połączeń TH, U, F, VP i H. W ramach systemu Cleverfit znajdziemy alternatywę dla złączek mosiężnych - złączki PPSU o zakresie średnic 16 - 32 mm, których korpus zbudowany jest z polifenylosulfonu odpornego na naprężenia, wysoką temperaturę i kontakt z wodą o właściwościach agresywnych i korozyjnych. Zostały one wyposażone w funkcję Multitool oraz Leak Before Press, a dodatkowo posiadają dwie uszczelki O-ring z gumy EPDM schowane w króćcu złączki i zabezpieczone przed uszkodzeniem w trakcie wkładania rury. Innowacyjny wizjer umożliwia kontrolę prawidłowego położenia rury w złączce, która jest widoczna po całkowitym włożeniu.

Wszystkie elementy systemu Cleverfit są poddawane bardzo restrykcyjnym kontrolom i testom na etapie produkcji. Firma Purmo udziela aż 10-letniej gwarancji w przypadku zastosowania wszystkich oryginalnych elementów systemu Cleverfit (rury, złączki i narzędzia).

Nadesłał:

BestBrands

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl