Wakacyjne gry i zabawy na plaży


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Wakacyjne gry i zabawy na plaży
2024-04-18
Jeśli kąpiele słoneczne nużą Twoje dziecko, możesz zapewnić mu mnóstwo innych atrakcji w trakcie odpoczynku na plaży. Przeczytaj artykuł by dowiedzieć się więcej!


Poszukiwanie muszelek

Ta bardzo prosta, ale jednocześnie zajmująca dzieci gra polega na tym, by w ciągu określonego czasu np. 5 minut zebrać jak najwięcej muszelek. Po ogłoszeniu zwycięzcy z zebranych muszli można ułożyć obrazek na plaży. Taka zabawa zaangażuje dziecko i sprawi, że czas na plaży będzie upływał mu przyjemnie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:


Skoki w dal

To świetna zabawa na plaży! Najpierw oznaczcie z dzieckiem miejsce, z którego będziecie się rozpędzać. Możecie użyć do tego na przykład patyczka lub łopatki. Następnie zaznaczcie punkt, z którego odbijecie się do skoku. Zwycięży ten, kto skoczy najdalej. Obrazki na piasku

Każda osoba biorąca udział w tej zabawie, ma za zadanie pomyśleć o jakimś przedmiocie lub zwierzątku. Będziecie po kolei rysować na piasku pomyślane przez Was rzeczy. Zwycięży ten, kto pierwszy zgadnie co przedstawia rysunek. Można zgadywać już w trakcie tworzenia rysunku. To bardzo kreatywna i angażująca zabawa.Dlaczego warto spędzać czas z dzieckiem?

Wakacyjne gry z dzieckiem będą wspaniałą okazją do spędzenia wspólnie czasu. Nawet drobne z pozoru czynności wykonywane razem, mają ogromny wpływ na rozwój oraz psychikę dziecka. Warto pielęgnować relację z dzieckiem od najmłodszych lat, ponieważ sprzyja to pogłębieniu więzi z rodzicem, a także wspomaga rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy dziecka.

Dzieci, które spędzają więcej czasu z rodzicami, mają zazwyczaj lepszą samoocenę, większe poczucie bezpieczeństwa i lepsze relacje z innymi ludźmi. Wartościowy czas spędzony z dzieckiem nie musi być długotrwały, ale powinien być regularny i pełen uwagi. Nawet krótkie chwile poświęcone dziecku, na rozmowę, wspólne działanie czy uścisk, mają znaczenie dla jego poczucia wartości i bezpieczeństwa.

Źródło fotografii: pexels.com
Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

 

Nadesłał:

redakcja

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl