Kafito Polski

Krok milowy w terapii pacjentów neurologicznych w Polsce. Rusza unikatowa pracownia ergoterapii!

Wpis należy do
użytkownika:
MateuszG
avatar
przejmij wpis »
Krok milowy w terapii pacjentów neurologicznych w Polsce. Rusza unikatowa pracownia ergoterapii! 7 kwietnia w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym Tabita w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą, będącym częścią Grupy LUX MED, otwarta została nowatorska pracownia ergoterapii. Projekt ma na celu rozwój nowoczesnych metod rehabilitacji neurologicznej i opieki długoterminowej nad osobami starszymi i niesamodzielnymi. Od kwietnia w ośrodku Tabita udostępniona zostanie pacjentom innowacyjna pracownia ergoterapii, która pozwoli zwiększyć możliwości motoryczne i samodzielność osobom niepełnosprawnym, po udarach mózgu i innych urazach mózgowo-naczyniowych. To krok milowy w terapii pacjentów neurologicznych w Polsce.
WWW: http://tabita.waw.pl/

Opis firmy

Krok milowy w terapii pacjentów neurologicznych w Polsce. Rusza unikatowa pracownia ergoterapii!
7 kwietnia w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym Tabita w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą, będącym częścią Grupy LUX MED, otwarta została nowatorska pracownia ergoterapii. Projekt ma na celu rozwój nowoczesnych metod rehabilitacji neurologicznej i opieki długoterminowej nad osobami starszymi i niesamodzielnymi.
Od kwietnia w ośrodku Tabita udostępniona zostanie pacjentom innowacyjna pracownia ergoterapii, która pozwoli zwiększyć możliwości motoryczne i samodzielność osobom niepełnosprawnym, po udarach mózgu i innych urazach mózgowo-naczyniowych.
To krok milowy w terapii pacjentów neurologicznych w Polsce.
„Jak szacuje Światowa Organizacja Zdrowia udar mózgu jest drugą, najczęstszą przyczyną zgonów na świecie. Średnio blisko połowa chorych, którzy przeżyją ostrą fazę udaru mózgu, nie jest w stanie samodzielnie wykonywać codziennych, podstawowych czynności. Pacjenci są wtedy całkowicie zależni od pomocy innych osób. Jedyną drogą odzyskania sprawności
i powrotu do zdrowia jest niezwłoczne rozpoczęcie rehabilitacji neurologicznej, której jednym z ważnych elementów powinna być ergoterapia.” – podkreśla dr n med. Mirosław Wróbel, Członek Zarządu ośrodka LUX MED Tabita..
Ergoterapia – powrót do sprawności
Ergoterapia jest nowoczesną formą rehabilitacji, która dzięki wykorzystaniu różnorodnych metod i materiałów, pozwala chorym i niepełnosprawnym w uzyskaniu niezależności. Poza ćwiczeniami ruchowymi i nauką wykonywania codziennych czynności w ergoterapii wykorzystuje się również zajęcia plastyczne, techniczne, a nawet rzemieślnicze. Terapia musi być procesem skoordynowanej opieki wielu specjalistów, takich jak: lekarze, rehabilitanci, psychologowie, neurologopedzi, dietetycy – dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie znacznej poprawy stanu pacjenta zarówno pod względem psychicznym, jak
i fizycznym.

Nowoczesna pracownia ergoterapii w Tabicie będzie odtwarzać wyposażenie standardowej kuchni, łazienki i sypialni, w której pacjenci wykonują czynności dnia codziennego
tj.: podstawowe prace domowe, higiena osobista, poruszanie się w przestrzeni domowej.
„Tym samym zwiększamy sprawność i samodzielność pacjentów – poprzez usprawnienie ruchomości kończyn i naukę wykonywania konkretnych czynności, jak np. samodzielne ubieranie czy przygotowanie posiłku.” – dodaje dr n med. Mirosław Wróbel .
Informacje o Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym LUX MED Tabita:
Projekt „Nowa jakość rehabilitacji neurologicznej oraz opieki długoterminowej w ośrodku Tabita” jest wspófinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i NMF w ramach Programu PL 07 „Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych”
Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny LUX MED Tabita posiada wieloletnie doświadczenie
w świadczeniu usług medycznych z zakresu rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej
i psychosomatycznej, realizowanych w trybie stacjonarnym i dziennym. Świadczenia są realizowane
w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz komercyjnie. Ośrodek dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą obejmującą lekarzy, fizjoterapeutów
i personel pomocniczy oraz nowoczesną aparaturą medyczną, która wspiera proces terapeutyczny.
W ramach Ośrodka funkcjonuje także Zakład Opiekuńczo-Leczniczy świadczący usługi z zakresu opieki długoterminowej.

Więcej informacji: na: www.tabita.waw.pl

Kategorie powiązane z wpisem

Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie