Jak dobrać pompę głębinową?


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Jak dobrać pompę głębinową?
2022-09-15
Jak dobrać pompę głębinową? Na jakie parametry zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że ostatecznie zamontujemy odpowiednią pompę głębinową? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższej treści.

 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:
  1. Do czego służą pompy głębinowe?
  2. Jak dobrać pompę głębinową?

 

Pompy głębinowe to urządzenia, dzięki którym bez problemu można zaopatrzyć w wodę instalację wodociągową czy hydroforową. Wybór optymalnego urządzenia jest w stanie usprawnić działanie każdej instalacji, która dostarcza do nieruchomości wodę pitną oraz użytkową. Jak dobrać pompę głębinową? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule. Zanim jednak przejdziemy do tematu, przypomnijmy, jakie jest przeznaczenie urządzeń tego rodzaju.Do czego służą pompy głębinowe?

Standardowa pompa głębinowa przeznaczona jest przede wszystkim do pompowania zimnej i czystej wody. Chodzi o taką wodę, która nie jest agresywna ani chemicznie, ani mechanicznie. A dodatkowo woda nie posiada żadnych substancji długowłóknistych oraz szlifujących. Dostępne na rynku pompy głębinowe wykorzystuje się do czerpania wody ze studni głębinowych wierconych, studni kręgowych lub innych, wolnostojących zbiorników.

Chcesz kupić pompę głębinową? Zależy Ci na tym, aby zamówić wydajne i bezawaryjne urządzenie? Już teraz sprawdź ofertę na https://www.sklep-watermark.pl/, gdzie znajdziesz przede wszystkim pompy głębinowe w różnych wariantach. W rozbudowanej ofercie dostępne są także inne rozwiązania, które mogą Cię zainteresować. Na przykład odżelaziacze wody, zbiorniki hydroforowe, pompy zatapialne, hydrofory czy pompy hydroforowe. Nie zwlekaj i już teraz zapoznaj się z ofertą! A jeśli masz problem z dobraniem pompy głębinowej lub innego produktu – skorzystaj z pomocy doradcy.

Jak dobrać pompę głębinową?

Jak dobrać pompę głębinową? Jeśli chodzi o pompy głębinowe, to najważniejszymi parametrami jest wydajność urządzenia oraz wysokość wynoszenia. Wydajność jest parametrem określającym miejsce przeznaczenia pompy głębinowej. Wysokość wynoszenia natomiast informuje, na jaką maksymalną wysokość pompa jest w stanie wynieść pompowaną ciecz z danego źródła. Dzięki takim informacjom bez problemów można określić, czy pompowana woda dotrze do każdego następnego elementu instalacji, który usytuowany jest na konkretnej wysokości i czy tym samym zostanie zachowane odpowiednie ciśnienie. Na ogólną wydajność urządzenia ma także wpływ silnik pompy głębinowej. Od jego mocy zależy, jak wydajny będzie system i jak duża będzie wspomniana maksymalna wysokość wynoszenia. Im większa moc, tym oczywiście wyższa wydajność.

Kupując pompę głębinową, zwróć uwagę również na średnicę studziennego otworu. Średnica pompy powinna być prawidłowo do niego dobrana. Nie ma możliwości zamontowania pompy w otworze studziennym, który jest mniejszy od średnicy pompy.

Zarówno wydajność pompy, jak i moc silnika oraz możliwość podwyższania ciśnienia cieczy mają wpływ na skuteczność pompowania wody, dlatego warto dobrze przemyśleć zakup takiego urządzenia. Ważne jest również to, aby pompa została wykonana z materiałów odpornych na niekorzystne warunki pracy.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl