Zaniżone odszkodowanie – czy można starać się o dopłatę?
Otrzymałeś zaniżone odszkodowanie? Czy można starać się o dopłatę? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.: |
- Czym jest zaniżone odszkodowanie OC?
- Jak starać się o dopłatę przy zaniżonym odszkodowaniu?
Miałeś wypadek lub kolizję drogową? Twój ubezpieczyciel wypłacił Ci odszkodowanie, jednakże kwota nie jest w stanie pokryć wszystkich kosztów naprawy? Jest zatem spora szansa, że otrzymałeś zaniżone odszkodowanie OC. Kiedy ubezpieczyciel może zaniżyć odszkodowanie? Jak starać się o dopłatę? Podpowiadamy w poniższym wpisie.
Czym jest zaniżone odszkodowanie OC?
Zaniżone odszkodowanie OC to właściwie nic innego niż po prostu kwota, którą dostajemy od ubezpieczyciela i która jest tak niska, że nie możemy nią pokryć wszystkich wydatków związanych z naprawą uszkodzonego pojazdu. Warto wiedzieć, że towarzystwa ubezpieczeniowe szukają różnych sposób, aby obniżać poszkodowanym odszkodowanie.
Według informacji podanych na stronie kancelariawo.pl/zanizone-odszkodowanie/ zaniżone odszkodowanie może być podyktowane zużyciem. A mianowicie ubezpieczyciel może zaniżyć wycenę tych części, które podlegają eksploatacji. Do nich zalicza się między innymi amortyzatory, tarcze, hamulce czy opony. Z zaniżonym odszkodowaniem OC sprawcy możemy mieć do czynienia również w sytuacji, gdy pojazd jest tak uszkodzony, że jego naprawa właściwie się nie opłaca.
Masz podejrzenie, że ubezpieczyciel zaniżył Twoje odszkodowanie OC? Możesz zgłosić niskie odszkodowanie i postarać się o dodatkowe pieniądze. Jak to zrobić? Podpowiadamy w dalszej części artykułu.
Jak starać się o dopłatę przy zaniżonym odszkodowaniu?
Na początku musisz wiedzieć, że w polskim prawie nie ma informacji dotyczących okresu, w jakim można starać się o dopłatę do zaniżonego odszkodowania. Przyjęto jednak, że termin ten jest identyczny, jak ten, który obowiązuje przedawnienie roszczeń. A zatem o dopłatę możesz ubiegać się do 3 lat po tym, jak powstała szkoda.
Ze względu na to, że każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe ma w swoim gronie zespół prawników, samodzielne wygranie sprawy o dopłatę jest bardzo trudne. W takiej sytuacji warto nawiązać współpracę z doświadczonymi adwokatami, którzy poprowadzą Twoją sprawę. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią kancelarię i dostarczysz pełną dokumentację szkody. Następny krok to sprawdzenie przez rzeczoznawcę, czy faktycznie pracownik zakładu ubezpieczeń zaniżył Twoje odszkodowanie. Otrzymasz nie tylko potwierdzenie, ale i informację o wysokości dopłaty, która Ci przysługuje. Ostatni krok to wypłata pieniędzy.
Jeśli chcesz mieć pewność, że wygrasz sprawę i otrzymasz dopłatę do zaniżonego odszkodowania, nie zwlekaj i już dziś nawiąż kontakt z odpowiednią kancelarią. Jeżeli więc nie jesteś zadowolony z decyzji ubezpieczyciela lub otrzymane pieniądze nie wystarczą na naprawę pojazdu, koniecznie zgłoś zaniżone odszkodowanie z OC. Dzięki temu w wielu przypadkach można uzyskać pozytywną decyzję o wypłacie odszkodowania na wyższą kwotę, nawet jeżeli ubezpieczyciel początkowo zbagatelizował zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej i dokonał wypłaty odszkodowania w mniejszej kwocie.
Źródło fotografii: unsplash.com
Licencja: https://unsplash.com/license
Nadesłał:
slawek
|