Kafito Polski

Chirurgia naczyniowa Katowice

Wpis należy do
użytkownika:
riomega
avatar
przejmij wpis »
Praktyka Lekarska doktora Jacka Kosteckiego świadczy usługi związane z terapią żylaków procedurami chirurgicznymi i nieinwazyjnymi. W zakres usług wchodzą zabiegi w tym m.in skleroterapia, kapilaroskopia, laserowe usuwanie żylaków, chirurgia naczyniowa oraz estetyczna.
WWW: http://www.leczeniezylakow.com.pl

Opis firmy

Żylaki rozpoznawane są u stale powiększającego się grona osób. Na ich pojawianie się wpływa w znaczącym stopniu zastój żylny, którego wystąpienie bywa najczęstsze w trakcie długiego stania – np. w czasie pracy, jak również podniesione ciśnienie w naczyniach krwionośnych zachodzące w sytuacjach, w których proces odprowadzania krwi z żył jest trudniejszy (ciąża, intensywny trud fizyczny, zatwardzenia). Ogromny wpływ na powstawanie żylaków ma też siedzący sposób funkcjonowania (praca za biurkiem ).
Znaczny wpływ na powstawanie tematu żylaków mają również predyspozycje genetyczne

Zwalczamy żylaki

Mimo często spotykanych skojarzeń z chirurgiczną metodą usuwania żylaków, istnieje również możliwość nieinwazyjnego pozbycia się tych chorobowych zmian naczyniowych. W takiej sytuacji istotna jest szybkość postępowania, gdyż we wczesnym stadium żylaki da się usunąć na wiele sposobów, podczas gdy mocno rozwinięte już w zasadzie wyłącznie procedurą operacyjną.

W przypadku małych żylaków, które najczęściej informują nas o swoim istnieniu w formie uczucia „ciężkich nóg”, a niekiedy też wyczuwalnym bólem promieniującym z zwiększonych żył. Lekarz może postanowić o kilku sposobach leczenia żylaków. Często spotykaną strategią jest leczenie zachowawcze, polegające na wznoszeniu nóg do góry kiedy to tylko możliwe, noszeniu opinających pończoch bądź opasek. Drugą metodą jest leczenie za pomocą farmakoterapii, czyli przy pomocy odpowiednio wybranych medykamentów. Taka terapia farmakologiczna ma na celu poprawienie kondycji naczynek krwionośnych.

W przypadku gdy dwie wspomniane sposoby nie mają użycia, lub ich zastosowanie nie rodzi widocznej poprawy, dochodzimy do etapu w jakim lekarz może zadecydować o leczeniu zabiegowym żylaków.

Wśród podstawowych strategii leczenia żylaków jest skleroterapia, czyli ostrzykiwanie. Zabieg polega na wprowadzeniu przy użyciu igły specjalnie przygotowywanego preparatu do zmienionej chorobowo żyły. Preparat ten powoduje miejscowy stan zapalny ścianek żylaka, a w jego miejscu powstaje skrzeplina, zagradzająca w efekcie światło żyły. W dłuższym czasookresie powoduje to zaniknięcie zmian żylakowych związane ze spadkiem ciśnienia krwi w naczyniu.

Inna metoda - skleroterapia - jest pomocna w leczeniu małych naczyń krwionośnych. W wypadku istotniejszych żył i znacznie rozwiniętych żylaków stosuje się czasami zabiegi skleroterapii piankowej Tessariego. Zabiegi te wykonywane są pod nieustającą kontrolą USG.

A może laserem?

W ostatnim czasie rejestruje się podniesienie popularności laserowego sposobu usuwania żylaków. Usuwanie żylaków za pomocą lasera jest to zabieg operacyjny, którego inwazyjność – w stosunku do tradycyjnej operacji – jest znikoma. Zabieg realizowany jest przy znieczuleniu miejscowym i trwa stosunkowo krótko. Po zabiegu pacjent nie potrzebuje hospitalizacji, i nie ma żadnych przeciwwskazań aby pacjent czy pacjentka, której usuwano laserem żylaki chodziła już w parę chwil po zabiegu.

Kategorie powiązane z wpisem

Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie